Historie het in april tijd voor de allereerste zege op PSV sinds de oplevering van het stadion. Met 3-0 werden de Eindhovenaren murw gespeeld in de halve finale van de Amstel Cup. Voorafgaande aan het duel had Ajax 2 zich net niet weten te plaatsen voor de finale; in de strafschoppenserie was FC Utrecht nipt beter. Jammer genoeg viel het memorabele moment van de maand mei niet in Amsterdam maar in Nijmegen, waar Ajax in de laatste competitiewed strijd door een 2-0 zege de landstitel binnenhaalde. Een week later be zorgde Zlatan Ajax in Rotterdam ook nog de beker door FC Utrecht in de verlenging te verslaan. De ze vende dubbel in de geschiedenis was daarmee een feit. Kwartfinale Als kersverse landskampioen en be kerwinnaar eiste Ajax aan het begin van het seizoen 2002-2003 ook de Johan Cruijff Schaal op door PSV met 3-1 te verslaan. Een week la ter begon Ajax de competitie met een overwinning op FC Utrecht. Na acht duels en een fraaie 6-2 zege op AZ, prijkte de naam van Ajax bovenaan de ranglijst. Tevens slaag den de Amsterdammers erin, on danks de 1-2 thuisnederlaag tegen Internazionale, de volgende groeps- ronde in de Champions League te De zege op Sparta in september 2001 was de duizendste in de Ajax-historie. Oud-Ajacied Aron Winter kan de openingstreffer van Rafael van der Vaart niet voorkomen. bereiken. Het grootste succes in die ronde was de 2-1 zege in de Aren A op AS Roma. Maar in de competitie was PSV weer de baas in Amsterdam, met als gevolg dat de ploeg prompt de leiding overnam. Eind maart was de voorsprong van de Brabanders opgelopen tot tien punten, wat mede veroorzaakt werd door het feit dat Ajax Europees nog altijd aan de weg timmerde en zich zelfs voor de kwartfinale wist te plaatsen. Daarin werden de jonge talenten uitgeschakeld door een doelpuntloos gelijkspel tegen AC Milan in eigen huis en een 3-2 nederlaag (in bles suretijd!) in Italië. In de competitie bleef Ajax slechts een puntje ach ter op PSV. Maar door die tweede plaats mocht de club wel weer uitkomen in de voorronde van de Champions League. André Bergdolmo scoort in de wedstrijd tegen Feyenoord vanaf de penaltystip. Het was de 5000ste Ajax-goal sinds de invoering van de Eredivisie in 1956. Kampioenschap in eigen huis Het seizoen 2003-2004 begon met drie uitwedstrijden op rij. Pas op woensdag 27 augustus was de Aren A het podium voor de Ajacieden en pas in de verlenging kon de thuisploeg zich plaatsen voor de Champions League doordat Tomas Galasek in de 104de minuut de winnende straf schop achter de doelman van Grazer AK schoot. Op dat hoogste Europese niveau won Ajax in eigen huis dankzij tref fers van Wesley Sonck met 2-0 van Club Brugge en werd drie weken later ook Celta de Vigo op een ne derlaag getrakteerd. Toen AC Milan eind november op bezoek kwam, moest Ajax passen (0-1), maar in de competitie ging het crescendo. Een zege op Feyenoord, vier pun ten voorsprong op PSV na dertien wedstrijden was de fraaie uitgangs positie. Maar door de nederlaag in Brugge eindigde Ajax als laatste in de poule en hoefde de club in de tweede helft van het seizoen het vizier slechts tot de landsgrenzen te richten. In de onderlinge confronta tie met PSV nam Ajax zes winstpun ten voorsprong op de concurrent, die echter nog een wedstrijd te goed had. Die marge werd na de winst op Roda JC in eigen huis vergroot naar negen punten omdat de concurrent verloor van Feyenoord. Dat bete-» augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 97