Ontwikkeling van de spelers en strijd om de titel gaan samen' De Toekomst Aron Winter en Maarten Stekelenburg trainen Jong Ajax: Aron Winter en Maarten Stekelenburg zwaaien dit seizoen de scepter bij Jong Ajax. Vlak voor de start van de competitie blikken ze vooruit. Winter: 'Mijn doelstelling is kampioen worden, zo ver mogelijk komen in de beker en vooral: mezelf ontwikkelen als trainer.' tekst Jeroen Kleijne Eerste vraag voor Aron Winter: heb je er lang over nagedacht voor je 'ja' zei tegen deze functie? Aron Winter (AW): 'Eigenlijk niet. Ik deed op dat moment de opleiding Coach Betaald Voetbal en ik was assistent bij het Nederlands elftal onder twintig, bij Wim van Zwam. Toen Ajax mij deze kans bood, heb ik alles voor mezelf op een rijtje ge zet. Wilde ik meteen de stap maken naar bijvoorbeeld een club in de eerste of eredivisie of vond ik het juist beter om iets lager te beginnen? Ik heb heel bewust voor dat laatste gekozen. Ik kan als trainer nog een heleboel leren. Bij Jong Ajax kan ik me rustig ontwikkelen, op de achter grond. Tegelijkertijd heb ik wel de kans gekregen om bij een topclub te werken, met contractspelers.' Hoe snel besloot je om Maarten Stekelenburg te vragen als je assistent? AW: 'Ik zocht natuurlijk een assistent en ik heb bij Ajax onder voorbe houd met verschillende mensen ge sproken. Ik heb iemand gezocht met kwaliteiten, iemand met toegevoegde waarde. Een man die mij tegengas kan geven, maar tevens iemand bij wie ik me prettig en vertrouwd voel. Om al die redenen heb ik uiteindelijk voor Maarten gekozen.' En Maarten, waarom ben jij in zee gegaan met Aron Winter? Maarten Stekelenburg (MS): 'Voor mij is het een grote kans om samen te werken met iemand met zo'n enorme staat van dienst. Ik probeer mezelf als trainer continu te verbeteren, dus voor mij is het een uitdaging om samen te werken met iemand met zo'n schat aan ervaring. Ik heb zelf wel op hoofdklasseniveau gespeeld, maar van iemand als Winter kan ik altijd het nodige oppikken. Daar staat tegenover dat ik het niet ge daan had als ik niet het gevoel zou hebben dat ik van waarde kan zijn voor Jong Ajax. Dat gevoel heb ik zeker. Dit wordt alweer mijn achtste seizoen bij Ajax. Ik heb drie jaar on der twaalf gedaan, twee jaar onder vijftien en twee jaar onder zeventien. En in totaal ben ik al vijftien jaar jeugdtrainer.' Zit ik hier tegenover een gouden combi natie? AW: 'Wat is een gouden combina tie? Dit is voor ons allebei iets heel nieuws. Zelf ben ik voor het eerst verantwoordelijk voor een spelers groep, Maarten zet weer een stap hogerop. In het voetbal weet je nooit iets zeker. Je kunt van tevoren alles volledig uitdokteren, maar dan kan er nog steeds op het veld niets van kloppen.' MS: 'Ervaring op zich zegt niet al les. Sommige mensen zijn al der tig jaar trainer en kunnen het nog steeds niet. Aan de andere kant is ook het winnen van vijf Champions Leaguefinales geen garantie dat je slaagt als trainer. Aron en ik zijn in ieder geval bereid om dingen van elkaar op te steken, daar staan we open voor. Dat is het al lerbelangrijkste.' Jullie komen bij Ajax steeds meer oud- Ajacieden tegen. Hoe is dat? AW: 'Prachtig natuurlijk. Er zitten mensen bij met wie ik jaren heb samengespeeld, bij Ajax, bij het Nederlands elftal... Het is goed voor de club dat oud-spelers zo betrok ken zijn. Voor onze spelers is het een extra stimulans als de afgelopen week ineens mensen zoals Ronald de Boer en Nordin Wooter met ze meetrainen.' MS: 'Het is sowieso goed als mensen die zijn groot geworden bij de club, erbij betrokken blijven. Dat is een goed teken, het bewijst dat Ajax geen kille club is. Als je ziet hoeveel oud-voetballers een functie hebben binnen onze jeugdopleiding. Ik zie dat als een enorme pre.' AW: 'Ik wil daar nog wel een kant tekening bij plaatsen. Als oud-speler kom je hier niet in een gespreid bedje. Ajax kijkt als eerste naar iemands kwaliteiten en nieuwelingen Aron Winter Aron Winter (39) begon zijn profcar rière bij Ajax. In de periode 1985-1992 speelde hij zeven seizoenen in het eerste. Na zeven jaar serie A (Lazio Roma en Inter) keerde hij nog twee seizoenen terug in Amsterdamse dienst. Winter speelde 84 interlands en maakte in 1988 deel uit van het winnende EK-team. In december 2005 behaalde hij het diploma Coach Betaald Voetbal. Maarten Stekelenburg Maarten Stekelenburg (33) speelde tien jaar lang in de hoofdklasse van het amateurvoetbal, onder andere bij AFC, Argon en Huizen. De afgelopen zeven jaar was hij jeugdtrainer bij Ajax. Maarten is de zoon van voor malig Studio Sportverslaggever Jan Stekelenburg en de broer van de hui dige Studio Sportverslaggever Jeroen Stekelenburg. augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 77