Beleid projecten te doen. Ik zat in een groepje dat in een verwoeste straat winkels ging opbouwen. Er was niets. Helemaal niets. We moes ten zelf stenen metselen. Toen we de eerste dag begonnen, stonden al die Sri Lankanen ons aan te kijken, 's Avonds evalueerden we dat we wel goed bezig waren, maar niet goed genoeg. We zouden moeten samen werken. De volgende ochtend om acht uur zijn we met al die mensen in een grote kring gaan zitten. We vroe gen ze stuk voor stuk hun verhaal te vertellen, te vertellen wat ze hadden meegemaakt die 26ste december. Nou dat was verschrikkelijk. Dat werd één grote huilpartij. Het ene verhaal was nog verschrikkelijker dan het andere. Maar het was heel goed dat het er allemaal uitkwam. Toen hebben we elkaar de hand gegeven en hebben we de krachten gebundeld. Na een paar dagen stonden er vijf winkels. Maar het belangrijkste was dat we daar een community feeling teweeg hebben ge bracht, die voor altijd blijft bestaan. In die straat zal iedereen elkaar altijd helpen. Ze hebben elkaar immers ge holpen erbovenop te komen. Op zo'n moment ontstijg je jezelf. Je bent dan niet alleen rationeel bezig of met je hart, het komt vanuit je ziel. Dat is waarom je dat soort dingen moet doen.' Hoe vertaal je dat naar die betreffende club- waarde van Ajax? Fontein: 'Dat we daar bij Ajax al lemaal aan mee moeten doen. Niet alleen de spelers, maar ook de werk nemers en iedereen die bij Ajax be trokken is. We moeten allemaal naar de VU Kinderkliniek. Een van mijn kinderen gaat niet op vakantie naar Portugal, maar naar Tanzania, om daar te helpen. Dan ben je met het echte leven bezig. En ook dat hoort bij Ajax. Indien wij Ajax Cape Town in de voetsporen van Ajax tot topclub van Zuid-Afrika willen ontwikkelen, dan moeten we de club dicht bij de massa brengen. Dit is niet de white elite maar de zwarte bevolking. En dan zullen we ook de townships moe ten helpen zich te ontwikkelen door het voetbal daar te brengen. Met onze maatschappelij ke verantwoordelij k- heid als belangrijk onderdeel.' Directie AFC Ajax NV Maarten Fontein algemeen directeur Martin van Geel technisch directeur Jeroen Slop financieel directeur Bestuur AFC Ajax John Jaakke voorzitter Joop Saan Hennie Henrichs Raad van Commissarissen AFC Ajax NV John Jaakke voorzitter Joop Saan Hennie Henrichs Frank Eijken Sjoerd van Loon Erevoorzitter M. van Praag Ereleden A.R. Been M.U. Coronel H.J. Cruijff B. Haarms H.P.J. Henrichs A. Kraan A.L. van Os J.H. Potharst M. van Praag W.F. Schoevaart H.6.A. Timman Leden van verdienste H. Bijvank T. Bogaard C.A. van Eijden C.C. Harms W.W. Heisterkamp D.D.W. de Groot M. Middendorp J. Neefjes I. Waas L.M. van Wijk Ledenraad B.D.Aertsen F.M.Andriese H. Bijvank H.F. Bosschieter M.U. Coronel R.H. van Dantzig C.A. van Eijden J. Ellerbroek M. Geestman J. Kisoor E.N. Ligthart R.B.Th. Louwers M. Middendorp C.J. van Oevelen R.G. Ombre R.G. Oudendijk A.G. de Roever D.H. Schoenaker A. Smolders T. Tielenburg K.G.A. Timman K. Vos L.M. van Wijk A. Winter Sjoerd van Loon John Jaakke Hennie Henrichs augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 69