De vijf clubwaarden van Ajax 1Ajax inspireert en bindt zijn fans aan zich over de hele wereld. 2. Ajax wint met aanvallend, creatief en dominant voetbal. 3. Ajax kent een professioneel topsportklimaat met zijn unieke jeugdopleiding. 4. Ajax garandeert continuïteit door een gezonde bedrijfsvoering, gekoppeld aan het bewaken van zijn historische clubcultuur. 5. Ajax neemt actief zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid. je de ambitie waarmaken.' Het beleidsplan stoelt op vijf club waarden. 'We bedoelen met waar den: de principes van Ajax. Met deze waarden onderscheidt Ajax zich van de andere clubs. De waarden zijn de identiteit van Ajax. De waarden willen we overal gaan uitdragen. Dit is Ajax. Vanuit deze waarden kom je bij de strategische hoekste nen: supporters, voetbal, bedrijfs voering, club en organisatie; hierin staan teamgeest en samenwerking centraal.' Ajax inspireert en bindt zijn fans aan zich over de hele wereld 'We moeten zelf innovatief zijn en we moeten met de supporters com municeren,' aldus Fontein. 'Wat bindt supporters? Succes, resultaat. En natuurlijk het Ajax-gevoel. Maar we willen graag dat de individuele gedachten meer samenkomen, dat de individuele koninkrijkjes verdwij nen. Er is een te grote afstand ont staan tussen bepaalde supporters- groepen en Ajax. En dan heb ik het niet alleen over de mensen die het hardst schreeuwen, maar ook over de mensen die het meeste geld beste den aan businessseats en skyboxen. Zij willen nauw betrokken zijn met Ajax. Door veelvuldig met elkaar op een transparante manier te com municeren hopen we weer dichter bij elkaar te komen. We moeten naar elkaar luisteren en kijken of we aan eikaars behoeftes kunnen voldoen. Als we transparant zijn, dan begrijpt men beter wat de achtergronden zijn van onze beslissingen en onze be drijfsvoering. 'Behalve transparantie en een goede communicatie moeten we betrok kenheid creëren. Een aanzet daar voor is bijvoorbeeld het roodwit maken van de ArenA. Men moet zich thuis voelen als men het Ajax- stadion binnenkomt. We willen de positieve supporters belonen, en de negatieve elementen uitbannen. En we zijn ons ervan bewust dat we met verschillende groepen een verschil lende taal moeten spreken. Met de jeugdige supporters van Vak 410 moet je anders communiceren dan met de sponsors. Maar het doel is hetzelfde: de band tussen Ajax en de supporters verstevigen.' Ajax wint met aanvallend, creatief en dominant voetbal Fontein: 'Winnen is niet genoeg. We moeten winnen met aanvallend, cre atief en dominant voetbal. De doel stelling is één keer in de twee jaar kampioen worden, én structureel bij de laatste zestien van Europa horen. Het is dus ongelooflijk belangrijk dat de selectie en de technische staf van topkwaliteit zijn. Je moet het vertrouwen hebben dat met die men sen de gestelde opdrachten gereali seerd kunnen worden. De volgende waarde sluit daar nauw op aan.' augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 65