SCOUTING IS BELANGRIJKE LEVENSADER Scouting De scouts betaald voetbal: Gerrie Mühren, Ton Pronk en Fred Arroyo. Het jeugdscoutingteam: Herman Borman, Cas Harms, Hennie de Regt en Jan Splinter. De scouting is een belangrijke levensader van Ajax. Hoewel Ajax zelf voetballers vanaf de F-pupillen opleidt, blijft aanvulling van buitenaf zeer wenselijk. Het omvangrijke scoutingsap- paraat van de club draagt daar zorg voor. De technische staf moet vroegtijdig aangeven voor welke positie zij spelers zoeken. De scouting zet vervolgens alle zeilen bij om de wensen te doen uitkomen. Andersom is het ook zo dat de scouting talenten aandraagt. Want elk jaar dient er vanuit de scouting een nieuwe F-selectie geformeerd te worden. Dat zijn immers de jongste talenten. Met ingang van het seizoen 2006-2007 is de scou ting van Ajax gesplitst in scouting jeugdopleiding en scouting betaald voetbal. De scouting jeugd opleiding is misschien wel de meest belangrijke. De beste talenten in de leeftijdscategorie acht tot en met twaalf jaar vinden in de regio Amsterdam en omstreken en opleiden, daarin zit de winst voor de toekomst. Denk bijvoorbeeld aan Heitinga, Sneijder et cetera. Hennie de Regt stuurt de jeugdscouting aan. In zijn team zitten Herman Borman, Cas Harms, René Moonen en Jan Splinter, die zich richt op de scouting van de doelverdedigers. Naast hen werkt Ajax met ongeveer vijfentwintig externe scouts (scouting jongste jeugd) verdeeld over de zes dis tricten van de KNVB. De districten West I (o.a. Amsterdam) en West II zijn de gebieden waar de meeste van de externe scouts speuren naar talenten van acht tot en met twaalf jaar. In principe wordt er gescout voor een 4-3-3- systeem. Ajax moet voor het betaald voetbal zowel nationaal als internationaal intensief blijven scouten. Het is van belang dat er altijd een scha- duwteam voorhanden is in het scoutingbestand voor het geval een bepaalde positie niet vanuit de jeugdopleiding ingevuld kan worden. De scouting betaald voetbal wordt gevormd door Ton Pronk, Gerrie Mühren en Fred Arroyo. De scouting heeft een aantal vaste steunpunten in het buitenland. Zo zijn Urbain Haesaert (België), Loic Desire (Frankrijk) en John Steen Olsen (Scandinavië) de scouts die daar speuren naar talent en contact onderhouden met de basis in Amsterdam. augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 31