Kayser De week van Jaap Stam ON NAT lUDENSC Stam beschouwt het als een grote eer om de captain van Ajax te zijn. nen die dag eerder met trainen omdat om twaalf uur de loting was. Na de training konden we via teletekst volgen wie het zou worden. Ik denk dat we een sterke tegenstander geloot hebben. Een paar ex-spelers van Ajax, een hoop internationals, het zal geen makkie worden. We zullen tot het einde scherp moeten blijven en niet in hun fysieke speelstijl meegaan.' Het is voor Stam de eerste keer dat hij zich via de voorronde moet plaatsen voor de Champions League. 'Met mijn vorige clubs waren we direct geplaatst of helemaal niet. Ik heb een keer de Champions League gewonnen en een keer bijna. Het waren twee vreemde finales. Met Manchester United scoorden we twee keer in de blessuretijd zodat we toch nog wonnen en met AC Milan verloren we na penalty's nadat we in de rust met 3-0 hadden voorgestaan. Zo zie je maar dat in het voetbal niets zeker is.' Sterke tegenstander Ajax reisde op zaterdag 29 juli af naar Duitsland, voor een oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund in Lüdenscheid. 'Het was een warme dag, en een vreemde ook. De bus van Borussia kreeg pech en onze bus moest hun selectie gaan ophalen. Daardoor begon de wedstrijd een uur te laat. Ik had toch al liever in het stadion van Dortmund gespeeld want het veld in het stadionnetje waar we nu speelden, leek eigenlijk nergens op. Het was een soort heuvellandschap. Het was echter wel weer een goede oefenwedstrijd. Borussia is een sterke tegenstander en op de beginminuten na hadden we het duel heel lang onder controle. Tot ongeveer tien minuten voor tijd hebben ze geen kans gehad. Dat je dan toch verliest, nadat je met 1-0 hebt voorgestaan, mag je niet meer gebeuren. Maar we hoeven er ook niet van slag van te raken, we hebben goede dingen gedaan.' Stam incasseerde in het duel zijn eerste gele kaart namens Ajax. 'Die scheidsrechter was de hele tijd al een beetje raar aan het fluiten. Op een bepaald moment zette ik een tackle in en veroverde de bal. Maar die jongen nam een grote duik en wij kregen een dubieuze vrije trap tegen. Dus toen ben ik er maar even tegenin gegaan.' Stam werd derhalve door de autoritaire Metzger op de bon geslingerd, terwijl de aanvoeder normaal toch wat mag zeg gen tegen de leidsman. Het feit dat hij de captain van Ajax is, beschouwt de routinier overigens als een grote eer. 'Het is een compliment van de trainer,' aldus Stam. 'Ik probeer te coachen in het veld, anderen te helpen. Maar er moet niet te veel nadruk worden gelegd op mijn aanvoerderschap. Anderen moeten mij ook coachen en helpen. Het hoort een samenwerking te zijn en tot nu toe ver loopt die zeer goed. 'Het bevalt me sowieso goed bij Ajax. Iedereen binnen de club, van de directie tot de materiaal mensen tot de dames in het spelershome, is bezig om te zorgen dat de omstandigheden optimaal zijn om te presteren. Iedereen wil dat we kampi oen worden en dat moeten we ook worden. Ajax is een mooie club en we gaan voor de hoogste prijzen.' Stam wint een kopduel van oud-Feyenoorder Ebi Smolarek. augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 19