'Ajax is meer dan twee keer drie kwartier voetbal' DE SUPPORTER AAN HET WOORD Mijn Ajax Supporters zijn er in alle soorten en ma ten. ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax-media www.ajax.nl, Kick Off en Ajax Magazine komen de supporters aan het woord over hun Ajax. In deze aflevering vertelt Daniël Dekker, voorzitter van de Supportersvereniging Ajax, wat Ajax voor hem betekent. Eerst bezochte wedstrijd: Welke wedstrijd écht de eerste was, weet ik niet meer. Fan van Ajax sinds: 'Sinds mijn opa mij mee nam naar het stadion. Ik heb lang in Amsterdam gewoond. In Amsterdam-West, aan het Stadionplein. Later ben ik verhuisd naar Sloten en Badhoeve dorp. Buiten Amsterdam - ik ben drie jaar geleden buiten de stad gaan wonen - zag ik opeens schapen en koeien lopen. Ook een leuke erva ring. Het bevalt me hier overigens prima. Al was het in het begin wel even wennen.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Ik bezoek, of beter gezegd beleef, de wedstrijden al jaren met een vaste groep vrienden. Allemaal echte Ajacieden. Voor de wedstrijd pik ken we elkaar op. Als voorzitter van de Supportersvereniging zit ik natuurlijk ook wel vaak bij mijn me debestuursleden. Waar ik kijk, wissel ik een beetje af. Soms verander ik bijvoorbeeld in de rust van stoel. Mijn eigen seizoenkaart geef ik niet op. Vooral niet omdat ik bang ben dat dat ongeluk brengt.' Mooiste Ajax-moment: 'Dat zijn er eigenlijk wel een aantal. Maar als ik er één uit moet pikken, kies ik toch de Europa Cupfinale van 1995 in Wenen. Een fantastische dag met een mooi einde. Het is een overwinning die ik heel bewust heb meegemaakt. Ik heb ook enorm naar die finale tegen AC Milan toegeleefd; het was écht een hoogtepunt. De explosie van vreugde, toen de beker eenmaal binnen was, herinner ik me nog goed. Uit telefonische contacten met Amsterdam werd snel duidelijk hoe de overwinning daar werd ge vierd. Eenmaal terug op Schiphol keken we allereerst naar de kran tenkoppen. Ik weet zeker dat er nog veel meer heel goede dingen gaan puntertje mogelijk maakte! Een speler van de oude generatie liet een jonkie scoren. Die symboliek is prachtig, toch?' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Sinds afgelopen seizoen is dat Urby Emanuelson. Hij is een openbaring, een heel goede voetballer. Urby komt gebeuren. De selectie is nu ook beter in evenwicht. Er is goed ingekocht. De nieuwe spelers brengen balans in het elftal. Ik moet zeggen dat Martin van Geel het tóp heeft gedaan.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dan kan ik er zo een paar van Marco van Basten of Cruijff op noemen... Toch kies ik voor de goal van Kluivert in de Champions Leaguefinale tegen Milan. Waarom de keuze niet valt op een goal van Van Basten of Cruijff? Vooral niet omdat het dan vaak om de 3-0 of 4- 0 ging. Bij de treffer van Kluivert telt voor mij ook het moment mee. Als Ajax in Wenen met 3-0 had gewon nen, was het anders geweest. Maar heel eerlijk gezegd, vind ik de assist misschien nog wel mooier dan het doelpunt. Dat juist Frank Rijkaard, uitgerekend bij zijn afscheid, het bovendien uit onze eigen jeugdop leiding. Dat vind ik wel een pre. Emanuelson wordt een heel grote voetballer. Van hem gaan we nog veel meer genieten.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Dat kan niemand anders zijn dan Johan Cruijff. Al heb ik ook altijd erg genoten van Stefan Pettersson. Bij Stefan denk ik direct terug aan de UEFA Cupfinale in 1992. De aanslag die op hem werd gepleegd in de slotminuten was zo sneu. Een echte domper. Hij moest direct naar het ziekenhuis en dreigde daardoor de huldiging te missen. Gelukkig was hij er toch bij op het Leidseplein. Ik was zelf ook op het plein. Zo'n huldiging is mooi om mee te maken. Het hoort er ook bij als supporter, vind ik. Ook bij een huldiging hoor je jouw club te steunen.' SUPPORTERSVERENIGING A.IAX Echte Ajacieden zijn lid van de officiële sup portersvereniging. Voor het laatste nieuws over Ajax, kortingen op fanartikelen en voorrang bij de kaartverkoop. In de zeven districten (en de afdeling België) organiseert de vereniging evenementen en toer nooien, zoals het Indoor Challenge of De Strijders van het Strand. Op de feesten in het land zijn selectiespelers en iemand van de technische staf aanwezig. Samen met Ajax organiseert de Supportersvereniging de Open Dag. Ook komt de Supportersvereniging op voor de belangen van alle Ajax-fans, of het nu gaat om het bezoeken van uitwedstrijden, het supporters home, de play-offs of de sfeer in de ArenA, Er zijn twee soorten lidmaatschap: het hoofd lidmaatschap (€25 per jaar) en het gezinslid maatschap (€17,50 per jaar). Hiervoor ontvang je de Supporters Club Card (met voorrang bij de kaartverkoop voor thuiswedstrijden van Ajax), twintig keer per seizoen de krant Ajax Life en allerlei kortingen. Speciaal voor de jongste fans tot twaalf jaar is er de Ajax Kids Club (met een eigen magazine). De Ajax Jonge Schare richt zich op supporters tussen de twaalf en achttien jaar. Als houder van de Supporters Club Card heb je voorrang bij de aanschaf van kaartjes voor de thuiswedstrijden van Ajax. Bovendien krijg je tien procent korting op bijna alle artikelen in de officiële fanshop van Ajax in de ArenA en bij bestellingen uit de Ajax-catalogus. Op het Ajax Magazine en het voetbalmaandblad Elf ontvang je als lid een aanzienlijke korting. Meld je dus snel aan! Kijk voor meer informatie op www.svajax.nl. Favoriete club naast Ajax: 'Die is er niet. Vroeger steunde ik Blauw Wit, al was dat vooral van wege mijn opa en vader. In de krant kijk ik nog steeds wel naar wat ze hebben gedaan. Een echte club naast Ajax is er voor mij dus niet, al vind ik Barcelona een prachtclub. Leuk dat ze de Champions League hebben gewonnen.' Ajax is voor mij: 'Heel belangrijk. Geen andere Neder landse club leeft bij zoveel mensen als Ajax. Van het voorzitterschap van de Supportersvereniging heb ik dan ook geen moment spijt gehad. Ik ben altijd al trots geweest op Ajax. Dan is het helemaal mooi als je nog iets mag doen voor de club. Laatst was ik op een supportersavond in Venlo. Het was daar zo druk, dat je bijna zou denken dat Ajax daar voetbalt. Supportersbijeenkomsten zijn belangrijk. Het zijn belevenis sen. Het gaat om meer dan twee keer drie kwartier voetbal. Van Ajax wil ik altijd alles weten. Ik wil van alles op de hoogte zijn.' augustus 2006 127

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 127