Mijn Ajax Iedereen heeft zijn eigen kenmerken, dat verandert niets. Maar het spelen met bovengenoemde wereldsterren maakt het voetballen 'gemakkelij ker', in die zin dat zij het spel zó goed lezen dat ze snel anticiperen op wat jij van plan bent. Daarnaast hebben zij het in zich om met één actie een wedstrijd te beslissen, ook al speelt het team als geheel niet goed. Je hebt in Barcelona met heel wat grote spelers mogen spelen, onder wie Ronaldinho, Deco en Eto'o. Welke spelers van het huidige Ajax hebben volgens jou de grootste kans om netzo goed te wor den als deze spelers van Barcelona? Frank Metsemakers, Helden Er zijn bij Ajax heel veel jonge spe lers met veel talent. Zo vond ik Jeffrey Sarpong en Rydell Poepon veel potentie hebben. De laatste is snel en sterk. Maar ze moeten nog veel leren. Ook Jan Vertonghen vond ik goed, ik snap heel goed dat hij bij de selectie blijft. Maar voor allen geldt dat ze nog heel jong zijn. Ik vind Klaas Jan Huntelaar wel wat weg hebben van Henke Larsson, zijn manier van bewegen en zijn spelin zicht komen overeen. Man welke speler heb je bij Barga het meest geleerd? Tom Blunt, Voorthuizen Van Luis Henrique. Niet één ding, maar van zijn hele persoonlijkheid. Hij heeft een enorme winnaarsmen taliteit, is een teamspeler, hij heeft vele goede eigenschappen. Ik heb veel op hem gelet toen ik met hem samenspeelde. Is er verschil in het werken met Henk ten Cate toen hij bij Barcelona was en nu bij Ajax? Sjors Melskens, Nieuwkuijk Niet veel tot nu toe. Veel oefenin gen tijdens de training zijn hetzelfde. Hier wordt misschien iets meer fy siek getraind, dat zou te maken kun nen hebben met het feit dat in de Nederlandse competitie wellicht wat fysieker wordt gespeeld, maar dat weet ik nog niet. Dat moet ik zien als de competitie begint. Wie is je favoriete voetballer? Gidayu Kleinmeulman, Diepenheim Ik heb eigenlijk nooit een idool ge had. Ik kijk meer naar voetballers van wie ik wat kan leren, die dichter bij mijn eigen spel staan en niet naar spelers met kwaliteiten die ik niet bezit, bij wie ik qua spel nooit in de buurt kan komen. Ik keek bijvoor beeld veel naar Guillermo Amor, zijn manier van spelen. Wat zijn je persoonlijke doelstellingen bij Ajax? Wat eis je van jezelf? En wat ver wacht je van dit seizoen? Mike Deitmers, De Rijp Dat is moeilijk te zeggen, dat hangt mede af van hoe het seizoen zal lo pen. Ik ben een echte teamspeler en gekomen om het team te helpen, te helpen groeien naar een niveau dat succesvol zal zijn. Ik eis van mezelf dat ik me in dienst stel van het team en daarvoor alles doe wat nodig is. Daarnaast is mijn doel om fit te blijven, blessures te voorkomen. Ik denk dat we met deze groep ver kun nen komen, we zijn met zijn allen een 'project' begonnen, we zijn goed bezig en ik hoop dat dat zo blijft. Wat is je lievelingspositie? Rick Huybrechts, Dalem Op het middenveld, maakt niet uit aan welke kant. Zoals Ajax speelt, in een 4-3-3-systeem, kan ik zowel op 6, als op 8, als op 10 spelen. Beschrijf jezelf eens als voetballer in het veld? Robin, Assendelft Ik ben een teamspeler, offer me op voor het teambelang, ik help waar mogelijk om goede prestaties te be reiken. Wat zijn volgens jezelf je kwaliteiten? Collin, Hoogwoud Dat kun je niet van jezelf zeggen vind ik, dat moeten anderen doen. Kan Ajax met deze groep de Champions League winnen? Marco Santema, Wageningen De Champions League is een zeer moeilijke competitie. We moeten so wieso eerst de voorronde zien te win nen. Maar Ajax moet altijd streven om ver te komen in het toernooi. Je moet ook een beetje geluk hebben, maar we gaan in ieder geval strijd leveren, in het Spaans zeggen ze 'oorlog maken'. Wat is je leukste moment uit je voetbalcarrière? Henry Pellikaan, Brandwijk Waarom scheer je je hoofd kaal? Rik Baas, 't Zandt Ik heb van mezelf niet veel haar, ik denk dat het er felijk is. Een tijdje geleden deed ik veel moeite om met het haar dat ik had, de kale plekke te bedekken. Op een gegeven moment zag je dat steeds meer mannen hun hoofd schoren en heb ik dat ook gedaan. Wellicht laat ik het over een tijdje weer groeien. De Champions League winnen, het was tevens mijn laatste dag bij Barcelona. Het was heel bijzonder om mee te maken. Geef jij liever de assist waaruit het beslis sende doelpunt gemaakt wordt of scoor je liever zelf dat doelpunt? Melissa Post, Velsen-Noord Uit eigenbelang wil je liever zelf scoren, maar met de assist zou ik ook heel blij zijn. Heb jij rituelen voor de wedstrijd of aparte voorbereidingsmetho den? Anastas Wartanyan, Den Helder Ik ben niet bijgelovig, ik geloof meer in mo menten zelf. Maar ik knip al mijn kousen af en het liefst speel ik in een echt korte broek, maar dat is meer uit comforto- verwegingen dan uit bijgeloof. Geloof je ergens in? Jan de Groot, Spanje Ja, ik geloof in God, maar ben niet prakti serend katholiek. Ik ben ook niet heel gelovig trouwens.

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 125