Q AjaxJil Gabri geeft @ntwoord Via een e-mail aan de Ajax-website konden supporters een vraag stellen aan Gabriel Garcia de la Torre, kortweg Gabri. Uit de vele vragen selecteerde de redactie de meest gestelde en de meest interessante en de Spanjaard gaf antwoord. Waarom heb je voorAjax gekozen? Nic Steur, Duivenderecht Vanwege de geschiedenis van de club, de speelwijze. Het is een goed team dat altijd strijdt om kampioen schappen en andere prijzen, zoals bijvoorbeeld de Champions League. En niet in de laatste plaats vanwege Henk ten Cate, die me overtuigd heeft dat het een goede stap was, aangezien ik na zes jaar Barcelona wat anders wilde. Wat wist je van Ajax voordat je besloot er te gaan spelen? Tom, Diemen Wat iedereen weet van Ajax: dat ze mooi en attractief voetbal wil len spelen en altijd willen aanvallen. Ajax is een van die clubs waar de hele wereld naar kijkt en waarvan iedereen de prestaties in de gaten houdt. Ik kende een aantal spelers van naam omdat ik ze vorig seizoen zag spelen in de Champions League, maar persoonlijk kende ik nog nie mand. Ik heb met Barcelona één keer in het stadion gespeeld tijdens het Amsterdam Tournament een aantal jaar geleden. Wat vind je het grootste verschil tussen Ajax en Barcelona? Rob Aben, Geleen Ik zie tot nu toe geen grote verschil len. Het zijn beide grote clubs. Ik ben hier goed opgevangen en de mensen van de club zijn erg vrien delijk. Ook op sportief vlak is er niet veel verschil. Barcelona maakt nu een topperiode door, maar daar heeft het ook lang op moeten wach ten. De geschiedenis van een club gaat nu eenmaal altijd gepaard met hoogte- en dieptepunten. Ajax heeft een mindere periode achter de rug, maar kan zeker groeien. Zelfs het klimaat is nu hetzelfde als in Barcelona eigenlijk! Kun jij een opvallend verschil noemen tussen de Spaanse en de Nederlandse cultuur? David Bulut, Hengelo Ik ben nog maar een paar weken in Nederland, waarvan één in trainings kamp, dus veel van de Nederlandse cultuur heb ik nog niet geleerd. Wat me tot nu toe opvalt is dat de men sen zijn erg respectvol zijn en open naar buitenlanders toe. Ze willen je proberen te helpen, ze proberen het met de paar woorden Spaans die ze kennen en verder in alle mogelijke talen waarvan ze denken dat ze je kunnen helpen. Wat mis je nu je in Nederland bent het meest van Spanje? Michael Henzen, Odijk Mijn familie en vrienden. Normaal ging ik na de training met wat vrien den wat leuks doen, dat doe ik nu niet. Het ontbreekt me een beetje aan vrijheid om te doen wat ik leuk vind omdat ik de omgeving nog niet goed ken. Daarbij heb ik nog geen eigen huis. Gelukkig zijn mijn vrouw en zoontje wel hier, dat is al heel fijn. Heb je al kennis gemaakt met de Nederlandse keuken? Wesley Wilschut, Ridderkerk Nee, nog niet. Ik weet niet wat de Nederlandse keuken inhoudt. Ik ben me nu aan het aanpassen aan de eetgewoonten, dus vroeg eten, bij voorbeeld. Bij Ajax is er wel elke dag een verschillende soep bij de lunch, dat vind ik wel lekker. Hoe was het om met spelers als Ronaldinho, Messi en Eto'o te spelen? Jannick van Goos, Vught Hetzelfde als met de spelers van Ajax. Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 124