Ajax van dag tot dag Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder, Ryan Babel en Markus Rosenberg) zijn weer op het trainingsveld. Jong Ajax, dat dit seizoen onder leiding staat van Aron Winter en Maarten Stekelenburg, werkt de eer ste training van het seizoen af op de Toekomst. Dinsdag 18 juli De oefenwedstrijd tegen hoofd klasser Spakenburg gaat met 3-2 verloren. Tom de Mul en Robbert Schilder scoren namens Ajax. Donderdag 20 juli Ajax wordt voor het toernooi om de KNVB Beker gekoppeld aan Jong RKC Waalwijk. De wedstrijd wordt op 20 september gespeeld. Zaterdag 22 juli Dennis Bergkamp neemt in het gloednieuwe Emirates Stadion van Arsenal afscheid als voetballer. In de eerste 45 minuten van de Testimonial spelen de huidige se lecties van Ajax en Arsenal tegen elkaar. Ajax wint door een doelpunt van Klaas Jan Huntelaar met 1-0. In de tweede helft komen The Legends van beide teams op het veld onder wie Johan Cruijff en Marco van Basten. Arsenal buigt de stand om in 2-1. Maandag 24 juli Kenneth Perez zet een punt achter zijn interlandcarrière. De Deen wil zich volledig op Ajax richten. Dinsdag 25 juli Na afloop van het met 6-0 gewon nen oefenduel tegen Emmen maakt trainer Ten Cate bekend dat Angelos Charisteas Ajax mag verlaten. In het oefenduel scoren zes verschil lende Ajacieden: Rosales, Sneijder, Vermaelen, Schilder, Vertonghen en Huntelaar. Donderdag 27 juli Tegen de achtergrond van de Amsterdam ArenA wordt de selec tiefoto gemaakt. Ook Jong Ajax gaat op de foto. Vrijdag 28 juli De loting voor de derde voor ronde van de UEFA Champions League koppelt Ajax wederom aan een Scandinavische ploeg. De Amsterdammers spelen tegen de winnaar van de twee strijd tussen FC Kopenhagen en MyPa '47. Zaterdag 29 juli Ajax gaat onderuit in de oefenwed strijd tegen Borussia Dortmund. Het nieuwe team van oud-Ajacied Steven Pienaar wint met 2-1. Het Ajax- doelpunt komt weer op naam van Klaas Jan Huntelaar. Woensdag 2 augustus Zeven Ajacieden behoren tot de voorlopige selectie van Marco van Basten voor het oefenduel tegen Ierland: Klaas Jan Huntelaar, Maarten Stekelenburg, John Heitinga, Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson, Wesley Sneijder en Ryan Babel. Door een 2-2 gelijkspel tegen MyPa '47 in Finland wordt FC Kopenhagen de op ponent van Ajax in de derde voorronde van de UEFA Champions League. Vrijdag 4 augustus Ajax toont op de eerste avond van het LG Amsterdam Tournament veerkracht tegen Internazionale en weet dankzij een prachtige vrije trap van Wesley Sneijder een 1-1 gelijkspel te behalen. Zaterdag 5 augustus Doordat Klaas Jan Huntelaar een strafschop mist tegen Edwin van der Sar verliest Ajax met 1-0 van Manchester United, dat daardoor het Amsterdam Tournament wint. Ajax eindigt als laatste. Klaas Jan Huntelaar kijkt bij Jaap Stam af hoe hij precies gekleed hoort te gaan. augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 123