Ajax van dag tot dag begint met een 0-0 gelijkspel tegen het Trinidad en Tobago van Leo Beenhakker. Zondag 11 juni Met Wesley Sneijder en John Heitinga in de basis wint Oranje zijn openingsduel van het WK met 1-0 van Servië en Montenegro. Maandag 12 juni Zdenek Grygera en Tomas Galasek spelen met Tsjechië de Verenigde Staten zoek (3-0). Woensdag 14 juni Hatem Trabelsi weet op het WK niet te winnen met Tunesië. Tegen Saoedi-Arabië blijven de Noord- Afrikanen steken op 2-2. Donderdag 15 juni Ajax contracteert een tweede Spanjaard. Roger komt transfervrij over van Villarreal. Ruud Krol wordt trainer van de Franse club Ajaccio. De directie van Ajax maakt haar beleidsplan 2006-2011 bekend. Zweden wint, opnieuw zonder Markus Rosenberg, de tweede WK- wedstrijd met 1-0 van Paraguay. Vrijdag 16 juni Met Wesley Sneijder en John Heitinga in de basis plaatst Nederland zich dankzij een 2-1 zege op Ivoorkust voor de achtste finales van het WK. Zaterdag 17 juni Tsjechië, met Zdenek Grygera ne gentig minuten in de ploeg, verliest op het WK met 2-0 van Ghana. Maandag 19 juni Hatem Trabelsi verliest met Tunesië van Spanje (1-3). Dinsdag 20 juni Zweden plaatst zich, zonder Markus Rosenberg die wederom op de bank blijft zitten, voor de achtste finales na een 2-2 gelijkspel tegen Engeland. Woensdag 21 juni In de laatste poule wedstrijd tegen Argentinië laat Marco van Basten drie Ajacieden opdraven. Wesley Sneijder start en Hedwiges Maduro en Ryan Babel krijgen als invallers speelminuten. Het blijft 0-0. Donderdag 22 juni Voor Zdenek Grygera zit het WK erop. Door een nederlaag tegen Italië moeten de Tsjechen het podium al na de poulefase verlaten. Woensdag 23 juni Tunesië verliest van Oekraïne en ook Hatem Trabelsi moet na de groeps wedstrijden het wereldkampioen schap gedag zeggen. De verdediger heeft zijn laatste wedstrijd als inter national gespeeld. fotografie Sander Nieuwenhuys Donderdag 24 juni Gastland Duitsland is in de achtste finale van het WK te sterk voor het Zweden van de niet ingezette Ajacied Markus Rosenberg (2-0). Vrijdag 25 juni Wesley Sneijder, John Heitinga, Hedwiges Maduro, Ryan Babel en Maarten Stekelenburg moeten af scheid nemen van het WK. Oranje verliest met 1-0 van Portugal en is uitgeschakeld. Maandag 3 juli Ajax verwacht dat, ondanks het positieve operationele resultaat, het boekjaar 2005-2006 wordt afgeslo ten met een nettoverlies. Henk ten Cate geeft in zijn eerste perscon ferentie aan dat Ajax gaat strijden voor de landstitel. Bij de eerste training van Ajax hebben de suppor ters vanaf een tribune langs het veld een uitstekend zicht op de spelers. De traditionele fotoshoot kende ook wat dolletjes. Bijvoorbeeld toen de vrijwilligers erbij mochten komen. augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 121