Dinsdag 23 mei - maandag 3 juli Speciaal voor de fans die de eerste training wilden bijwonen, bouwde Ajax tribunes. Dinsdag 23 mei Ajax contracteert de Roemeense verdediger George Ogararu. De rechtsback tekent een contract voor vier jaar. Ajax besluit het seizoen met een 10-1 overwinning op de amateurs van Hierden. Voor diverse spelers en de technische staf is het de laatste keer dat ze de kleuren van Ajax verdedigen. Woensdag 24 mei Het Olympisch team verliest in de knap bereikte finale van het pres tigieuze internationale toernooi in Toulon van Frankrijk. Van Ajax spelen Jeffrey Sarpong (invaller) en Robbert Schilder (basisplaats) met het team mee. Jong Oranje be gint het Europees kampioenschap met een nederlaag. Met Kenneth Vermeer, Klaas Jan Huntelaar en Urby Emanuelson in de basis verliest de talentvolle groep van Oekraïne. Vrijdag 26 mei De Cl van Ajax wordt landskam pioen. De leeftijdgenoten van PSV worden met 3-0 opzij geschoven. De jeugdopleiding van Ajax wordt wederom verkozen tot beste van Nederland. Hoofd jeugdop leiding John van den Brom neemt de Rinus Michels Award in ont vangst. Ook in de tweede wedstrijd op het EK wint Jong Oranje niet. Tegen Denemarken scoort Klaas Jan Huntelaar wel, maar het duel eindigt in 1-1. Maandag 29 mei Dankzij een doelpunt van oud- Ajacied Daniël de Ridder wint Jong Oranje van Italië. Daardoor plaatst de ploeg zich toch voor de halve finale van het EK. Dinsdag 30 mei Yannis Anastasiou speelt de ko mende twee jaar bij Sparta. Donderdag 1 juni Jong Oranje haalt de finale van het EK door in de halve finale Frankrijk met 3-2 te verslaan. Huntelaar scoort twee maal. Zondag 4 juni Wesley Sneijder raakt geblesseerd aan zijn voet in het oefenduel van Oranje tegen Australië. De vraag is of hij op tijd fit is voor het eerste WK-duel. Klaas Jan Huntelaar, Kenneth Vermeer en Urby Emanuelson win nen Europees goud door met Jong Oranje in de finale van het EK Oekraïne met 3-0 te verslaan. Dinsdag 6 juni Gabri tekent een driejarig contract bij Ajax. De Spaanse middenvel der komt over van FC Barcelona. Donovan Slijngard wordt uitgeroe pen tot Talent van het jaar van de Toekomst. Woensdag 7 juni John Jaakke wordt door de Ledenraad voor drie jaar herbe noemd als voorzitter van Ajax. Zaterdag 10 juni Markus Rosenberg speelt niet bij Zweden, dat het WK teleurstellend Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 120