Uitstekend resultaat in Kopenhagen Tournament kleine opwarmer De aftrap 11 Wesley Sneijder scoort prachtig tegen Internazionale. FOTO:SANDER NIEUWENHUYS Ajax gebruikte het LG Amsterdam Tournament vooral als opmaat naar de voorronde van de Champions League. Trainer Henk ten Cate had vooraf al aangegeven dat hij de nieuwe spelers niet tegelijk in een op stelling aan het publiek zou presen teren. Aldus geschiedde. De nieuwe spelers werden tegen Internazionale en Manchester United voorgesteld. Het duel tegen de Italianen eindigde met een positieve noot, want Wesley Sneijder hielp zijn ploeg aan een punt door een vrije trap fantastisch in de bovenhoek te krullen. Met die goal moesten de Ajax-fans het doen, want meer scoorden de Amsterdammers niet. Klaas Jan Huntelaar had tegen Manchester United nog wel een uit Huntelaar geschoten strafschop u gelezen mogelijkheid met een straf schop, maar het was niet de spits maar keeper Edwin van der Sar die uitblonk. De Engelsen wonnen met 1-0 waardoor Ajax als laatste ein digde in het door Manchester ge wonnen toernooi. Jaap Stam, John Heitinga en Mauro Rosales zijn blij F0T0:L0UIS VAN DEVUURST Hangeland kopte twee minuten in de blessuretijd keihard raak, 1-1. In de tweede heeft kreeg Ajax, ove rigens nog zonder tot fantastisch spel te komen, beter grip op de opportunistische strijdwijze van de Denen. Een grote kans kreeg de thuisploeg nog via Gravgaard, maar die ging mis. Zes minuten voor tijd besliste Ajax het duel in Amsterdams t hun scorende teamgenoot Klaas Jan Huntelaar. voordeel. John Heitinga verzond een strakke inspeelpass, invaller Markus Rosenberg legde de bal stil en met een droge knal mikte Huntelaar in het uiterste hoekje raak, 1-2. Dat resultaat moet een steun zijn voor de return wedstrijd op woensdag 23 augustus in de Amsterdam ArenA als Ajax zich probeert te plaatsen voor de Champions League. augustus 2006 Voor het eerst heeft Ajax het eerste duel in de voorronde van de Champions League weten te winnen. Na de deceptie tegen Celtic (1 -3) en de teleurstellende gelijke spe len tegen Grazer AK (1 -1en Brondby IF (2-2) in eerdere jaren, werd FC Kopenhagen met 1-2 verslagen. Daarmee verschafte de Amsterdamse formatie, waarbij Jaap Stam, Gabri en Kenneth Perez hun officiële debuut maak ten, zich een prima uitgangspositie om het hoofdtoernooi te bereiken. Eenvoudig was het echter allerminst. In de Deense havenstad had de plaat selijke FC het beste van het spel. De thuisploeg was dominant, agressief en dwong goede kansen af. Maar een afmaker van het kaliber Klaas Jan Huntelaar hadden ze niet bij Kopenhagen. Nadat de ploeg van oud-Ajacieden Jesper Gronkjser en André Bergdolmo een aantal rede lijke mogelijkheden onbenut had gelaten, sloeg de Ajax-spits zes minuten voor rust toe. Een vrije trap van Wesley Sneijder werd door Thomas Vermaelen door- gekopt en Huntelaar verlengde de bal succesvol tot in het doel, 0-1. Ajax slaagde er echter niet in die voordelige marge mee de kleedkamer in te nemen. De boomlange Brede Kenneth Perez maakte tegen de club waar hij ooit zijn prof carrière begon, zijn debuut voor Ajax. FOTO: LOUIS VAN DEVUURST

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 11