Museumstukken Het Ajax Museum Voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie spelen Lucky Ajax en de technische staf traditioneel de nieuwjaarswedstrijd. F0T0:L0UIS VAN DE VUURST voorzitter Marius Koolhaas voor de eerste keer een bordje uit. Zo'n zestig werkende leden met vijfen twintig jaar trouwe dienst achter hun naam ontvingen de trofee, die uit zou groeien tot een felbegeerd kleinood. Een traditie was geboren, want nog steeds komen de mannen van de Bordjesclub jaarlijks bijeen en inmiddels hebben meer dan hon derdtwintig leden een bordje ont vangen. De Bordjesclub werd opgericht in april 1946 en drie maanden later, op 27 juli, ontmoetten de leden elkaar voor het eerst in het Amsterdamse Minerva Paviljoen. Een keur aan ontmoetingen volgde, meestal rond 18 maart, de verjaardag van Ajax. De leden van de Bordjesclub zijn minimaal vijfentwintig jaar lid van Ajax. Wie veertig jaar lid is, ont vangt een tweede, op naam gesteld bordje. Een lidmaatschap van vijftig jaar wordt gehonoreerd met de gou den Ajax-speld. Deze speld wordt voorzien van een briljantje wanneer iemand zestig jaar lid is en voor de echte doorzetters, zij die zeventig en vijfenzeventig jaar lid zijn, ligt een fraai Ajax-horloge in het verschiet. Een sympathieke traditie die de jaar lijkse Bordjesclub-avond kenmerkt is dat per keer een paar mannen die bij Ajax werken of zich voor de club inzetten, worden uitgenodigd om de bijeenkomst bij te wonen. Dat wordt beschouwd als een grote eer, want de Bordjesclub ademt Ajax. Nieuwe leden OverdetoekomsthoeftdeBordjesclub zich geen zorgen te maken. In zijn laatste nieuwjaarstoespraak maakte Ajax voorzitter John Jaakke bekend dat Ajax streeft naar een actiever ledenbeleid. Voornaamste doel is het ledenbestand van Ajax een betere afspiegeling te laten zijn van allen die bij de club zijn betrokken. Ook is er nu de mogelijkheid mensen voor hun jarenlange inzet voor de club te belonen en kennis en kunde in huis te halen. Vernieuwing en activering van het ledenbestand is nodig om in de toekomst niet alleen coaches en begeleiders, maar bijvoorbeeld ook bestuurders en managers uit eigen geledingen te kunnen rekruteren. Per 1 juli zijn drieëntwintig nieuwe le den toegetreden tot de vereniging. Voor het eerst in de geschiedenis zijn enkele supporters uitgenodigd om lid te worden. Opvallend is ook dat twee van de nieuwe leden vrouw zijn. Het is de bedoeling ieder jaar een aantal leden toe te laten. Over vijfentwintig jaar zal ook de Bordjesclub profiteren van deze le- denaanwas. Het stoere mannenbol- werk heeft een kwart eeuw de tijd om te wennen aan het idee dat straks ook dames zullen aanzitten aan het Bordjesclubdiner! Een bezoek aan het Ajax Museum maakt deel uit van de World of Ajax Tour. U krijgt eerst iets te drinken aangeboden en ziet daarna een korte film. Dan volgt een rondleiding door de ArenA en een bezoek aan het museum. Voor kinderen zijn er speciale kinderrondleidingen, met spelle-tjes, een quiz en een cadeautje. De prijs van de twee uur durende World of Ajax Tour bedraagt €9,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders betalen €8,00 p.p. De starter-tour (1 uur, reser veren niet nodig) kost €8,00 p.p. en €7,00 voor kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders. Voor grote groepen gelden speciale tarieven. Voor groepen kan ook een speurtocht door stadion en museum georganiseerd worden. Voor inlich tingen en reserveringen: 020-3111336. U kunt ook alleen het museum bezoeken. Toegang en kaartverkoop lopen via de supportersbalie in de Official Ajax Fanshop. De entree bedraagt €3,50. Openingstijden: 1 apr-30 sep ma t/m vr 9.30-18.00, za en zo 10.00-17.00 (niet tijdens wedstrijden op zondag); 1 okt-31 mrt ma t/m za 10.00-17.00, zo alleen op koopzondagen (niet tijdens wedstrijden op zondag). Openingstijden ArenA-tours: dagelijks 10.00-17.00 (op wed strijddagen geldt een aangepast programma). De Erfgoedcommissie bijeen in het Ajax Museum. Staand vanaf links: Martin Hansen, Thijs Lindeman, Wim Schoevaart, André Kraan; gehurkt: Hennie Schuurman en Ed lefeber. F0T0:SANDER NIEUWENHUYS augustus 2006

Presentatiegids (1987-2013) | 2006 | | pagina 109