Amateurvoetbal Scouting De Toekomst SELECTIES SENIORENTEAMS Ajax 1 Jamal Ahaddouch Jeroen van der Berg Orville Blankendal Tayron Dekker Mark Geestman Dion Glumac Vincent de Groot Raymond Homoet Dustin Huisman Terry Klokkemeijer Dick Krommenhoek Philip de Leeuw Dave van der Lijcke Paul Michielsen Danny Moinat Michel Pirovano Ron Smit Gary Spier Mare Stuut Mare Wolthuis Dick Zwarthoed Ajax 2 Karim Akhamrane Albert Arnold Michel CoreiraVeloso Sunnery Gorré Jeanim Hengemolen Djoere de Jong Oscar Keuter lan Kriger Alex Liefhebber Richard van Oers Deniz Penning Randy Petrus Garyl Pinas Giovanni Pique Siver Rahman Nico Slemmer Bob Uitermarkt Patrick Voornhout Dave Vos Ajax 3 Johnny Aloserij Patrick Bosschieter Rogier van der Brink Michiel Dirks José Ferreira Erwin de Groot Koertane Hehanusa Erik Janmaat Danny de Jong Stephen Lee Richard Louwers Stephan van Oers Cees van Oevelen Jordy van der Panne Kevin Pepers Marc Reiz Gilbert Ruis Stefan Stuut Cees Vos Ajax Veteranen Edwin Bakker Rob Been Gijs Beukenboom Erik Bosma Paul Burgers Honoré van Damme Hannie Das Ron Dikstra Willem van Eck Desmond Gemert Dennis van Ham Johan Hogenhout Patrick de Jong Edwin Kortlevers Marcel Koster Marcel Ravesteijn Toni de Sousa Cruz Rob Stol Rob Vrolijk Dick van Wagtendonk Johan van Wort MustaphaYücedag TRAINERS EN TEAMMANAGERS ELFTAL TRAINER TEAMMANAGER 1 Ajax 1 Bob de Klerk Ruud Haarms Dennis Bogaard Ajax 2 Cees Boot Dolf van Zoest Young Fokker Fysiotherapeut Ajax 1 Ajax 3 Cees Boot Frans Grootenboer Dennis van der Wal Fysiotherapeut Ajax 1 Nuno Ferreira Ben Kraanen Assistent-scheidsrechter Ajax 1 Ajax Veteranen Jan Buskermolen Nol Boerkoel Wim Heisterkamp Wedstrijdsecretaris senioren Naast het betaalde voetbal en de jeugd opleiding kent Ajax ook een amateuraf- deling, bestaande uit drie seniorenteams en een veteranenelftal. De Ajax- ama teurs spelen op zaterdag. Het eerste zaterdagelftal van Ajax keerde in het sei zoen 2003-2004 terug op het hoogste niveau van het amateurvoetbal, de hoofdklasse. De ploeg van trainer Bob de Klerk plaatste zich dit seizoen via de districtsbekercompetitie voor de tweede achtereenvolgende keer voor de Amstel Cup. In het seizoen 2005-2006 speelt het Ajax 1 van de amateurafdeling in de hoofdklasse A. De Ajax-veteranen werden in het seizoen 2004-2005 kampioen. Hoewel Ajax zelf voetballers vanaf de F-pupillen opleidt, blijft aanvulling van buitenaf zeer wenselijk. Het omvangrij ke scoutingsapparaat van de club draagt daar zorg voor. De trainers moe ten vroegtijdig aangeven voor welke positie zij mensen zoeken. Dan zet de scouting vervolgens alle zei len bij om de wensen te doen uitkomen. Andersom is het ook zo dat de scouting talenten aandraagt. Want elk jaar dient er vanuit de scouting een nieuwe F- selectie geformeerd te worden. Dat zijn immers de jongste talenten. Hoofd van de scouting is Ton Pronk. Als speler hoorde de stoere verdediger van weleer bij de eerste generatie Ajacieden die de hele wereld overvloog om te voetballen. Als hoofd scouting kent hij de hele wereld inmiddels als zijn broekzak. De 19-voudige interna tional is een van de acht professionals die zich voor de club bezighouden met het opsporen van talent. Gerrie Mühren en Piet Keizer (betaald voetbal, landelijke jeugd binnen- en buitenland), Hennie de Regt, Fred Arroyo, Herman Borman, Wilco van Buuren en Cas Harms (jeugdopleiding de Toekomst) zijn de andere zeven. Naast hen werkt Ajax met ongeveer vijfentwintig externe scouts (scouting jongste jeugd) verdeeld over de zes districten van de KNVB. De districten West I (o.a. Amsterdam) en II zijn de gebieden waar de meeste van de exter ne scouts speuren naar talenten van acht tot en met twaalf jaar. Urbain Haesaert (België), Loic Desire (Frankrijk) en John Steen Olsen (Scandinavië) speuren in hun gebied naar talent. Uiteraard wordt er gescout voor een 4-3-3-systeem en niet voor een twee- spitsensysteem. Ajax moet ten behoeve van het betaald voetbal zowel natio naal als internationaal intensief blijven scouten. Het is van belang dat er altijd een schaduwteam voorhanden is in het scoutingbestand voor het geval een bepaalde positie niet vanuit de jeugd opleiding bezet kan worden. Ton Pronk in de cliché-pose van de voetbalscout die vanuit de bosjes langs de voetbalvelden heimelijk speurt naar jong talent. Zo werkt het natuurlijk allang niet meer. De foto werd gemaakt voor het (interne) sociaal jaarverslag van Ajax, waarin een aantal functies op hilari sche werd uitgebeeld. augustus 2005 99

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 99