Een mooi eindstation van de jeugdopleiding Jong Ajax De Toekomst Aan het einde van de jeugdopleiding komen de talenten in de selectie van Jong Ajax. Het elftal wordt dit seizoen getraind door John van den Brom (die de baan combineert met zijn functie als hoofd jeugdopleiding) en diens assistent Alfons Groenendijk. 'Het doel is om de jongens van Jong Ajax naar de overkant te krijgen,' verklaart de trainer de intenties van Ajax met het tweede elftal. Voorste rij vanaf links: Emmanuel Boakye, Jerghinio Sahadewsing, Niklas Moisander, Henrik Moisander, Marco van Duin, Stanley Aborah, Rachid Tiberkanine, Robin Muller van Moppes Middelste rij: Dick Schoenaker (teammanager), John van den Brom (coach), Javier Martina, Michael Timisela, Jan Vertonghen, Tom Kalkhuis, Alfons Groenendijk (assis tent-coach), Peter Hoogland (fysiotherapeut) Achterste rij: Derk Boerrigter, Robbert Schilder, Cees Keizer, Johan Plat, Milano Koenders, Jasper Kok, Anne van der Kolk Op de foto ontbreekt Murat Yildirim Daarvoor hebben de spelers door de bank genomen twee jaar de tijd. Een langer ver blijf in Jong Ajax is niet wenselijk. 'Twee jaar is het streven,' verklaart John van den Brom. 'Al kunnen we vanwege omstandighe den daarvan afwijken. Dit jaar krijgt bijvoorbeeld Robin Muller van Moppes nog een kans zich te bewijzen, aange zien hij vorig seizoen vanwege een zware knieblessure grotendeels heeft moeten missen.' Van de jongens die voor het tweede jaar in de selectie zitten, wordt meer ver wacht dan van de eerstejaars. 'Zij moe ten het laten zien. Aan het einde van het seizoen wordt gekeken of ze de laatste stap naar het eerste elftal kunnen maken. Lukt dat niet dan verhuizen ze meestal wel naar een andere betaald- voetbalorganisatie. Maar het streven is om ze naar de overkant te krijgen.' Dat het vorig jaar Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Urby Emanuelson en Ras mus Lindgren lukte die stap te maken, is voor Van den Brom zeer plezierig. 'Je kunt de jongens voorhouden dat het snel kan gaan. De laatste stap hoeft namelijk niet zo groot te zijn als ieder een wel denkt.' Trainbare groep De voorbereiding op het seizoen 2005- 2006, waarin Jong Ajax wederom in het Amstel-Cuptoernooi uitkomt, startte het trainersduo met een voor Jong-Ajax- begrippen zeer ruim aantal spelers. 'Je hebt een grote groep nodig om het jaar mee door te komen,' spreekt Van den Brom uit ervaring. 'Ik ben van mening dat je voor een trainbare groep mini maal zestien spelers en twee keepers nodig hebt. Met die achttien man kan je goed en gericht werken aan het groeps proces en individueel. Dat de groep nu zo groot is, heeft te maken met de door stroming van talenten die de juniorleef- tijd zijn ontgroeid en met het feit dat ik vier jongens van de A-junioren de voorbereiding heb laten meemaken. Voor ons trainers is dat goed om te kun nen zien hoe dicht ze tegen het niveau aanzitten. Voor henzelf is het goed om te ondervinden hoe groot de stap is. Doen ze het goed, dan blijven ze bij de selectie. Er zullen misschien ook jongens terugkomen uit de A-selectie; dan schui ven andere jongens weer terug naar de A-junioren.' Sinds een jaar traint het elftal van Jong Ajax weer op de Toekomst. Daarvoor is er een korte periode geweest dat het beloftenelftal bij de ArenA trainde. 'Ik weet niet beter dan dat we hier trainen,' aldus de tweedejaars Ajax-trainer. 'Hier John van den Brom coach Alfons Groenendijk assistent-coach Peter Hoogland fysiotherapeut teammanager Dick Schoenaker augustus 2005 97

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 97