De Toekomst Brom: 'Intern merk je pas hoe belangrijk het desalniettemin is om kampioen te worden, als je het een jaar niet wordt. Het beter maken en worden van talent staat boven alles. Maar iedereen, speler, trainer en club wil met zijn team kampi oen worden. Afgelopen seizoen was een fantastisch jaar voor de opleiding. Want met Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Urby Emanuelson, Rasmus Lindgren en Kenneth Vermeer hebben we vijf spelers die de stap naar de selectie van het eerste elftal hebben gemaakt. Dat is honderd keer belangrijker dan al die kampioen schappen bij elkaar. Door die doorschui vingen hebben we allemaal capriolen moeten uithalen om elke week elk team zo sterk mogelijk te laten zijn.' Talent van het jaar Niet alleen was de doorstroming van de A-junioren naar het eerste elftal vorig seizoen een succes, ook binnen de jeugd opleiding gebeurt het wel dat een speler sneller dan verwacht een stap omhoog maakt. Afgelopen juni was Murat Yildirim - bij aanvang van het seizoen nog speler van Ajax A2 - in de ogen van de technische staf de allerbeste A-junior. 'Het is voor de jeugdvoetballers goed om te zien dat je, ook al zit je in de A2, A1 -speler Murat Yildirim ontving aan het eind van het seizoen 2004-2005 de trofee behorende bij zijn uitverkiezing tot Talent van het jaar. in een paar maanden zo'n stap kan zet ten naar de Al en de meest prestigieuze prijs binnen de opleiding kan winnen. Murat heeft deze prijs op basis van kwa liteit en mentaliteit verdiend. Hij heeft zelfs de voorbereiding met Jong Ajax gedaan.' Directeur De Toekomst heeft ook zijn eigen directeur. Gerard Holsheimer is verant woordelijk voor de dagelijkse gang van zaken op het complex. Holsheimer trad op 1 juli 1977 bij Ajax in dienst. Het jaar 2002 markeerde derhalve zijn 25-jarig dienstverband. Aanvankelijk was Holsheimer 'administrateur', later werd hij manager wedstrijdzaken. Op 1 augustus 1999 werd hij benoemd tot directeur van Ajax' opleidingscen trum de Toekomst. Ajax D3 was afgelopen seizoen een van de acht jeugd- teams die kampioen werden. Mehran Hushyari Dico Koppers Mark de Loor Tim Receveur Ricardo van Rhijn Ramon Ripson Rodney Sneijder Joël Veltman Max van Wakeren Ajax C2 YenerArica Thom Aussems Hilal Ben-Moussa Stan Berrevoets Ralf Fenne Joeri de Kamps Ricardo Kip Tobias Kistemaker Charles Kooij Mike van der Laar Quincy van de Leuv Ruben Ligeon Quincy Promes Lesley Rienks Daan Rienstra Olaf Schelt Jordy de Visser Sjoerd Vlasman Ajax D1 Jozef Akihary Ouasim Bouy Stefano Denswil Mohamed Hamdaoui Menno de Jong Kevin van Kippersluis Davy Klaassen Timo Letschert Fernando Lewis Sven Nieuwpoort Torell Ondaan Lesley de Sa Xandro Schenk Maurits Schmitz Patrick Spitteler Randill Verwey Ajax D2 Aleksandar Bjelica Brahim Darri Amine El Hadef Abdelmalek El Hasnaoui Denzei James Jeffrey Ket Robert Klaasen Oger Klos Boban Lazic Peter Leeuwenburgh Dylan Nieuwenhuijs Maikel van Opijnen Danzell Panka Miguel Pijpker Ruben Pleijster Steve Tandaju Ajax D3 Kick van Aelst Tomas Arroyo Nelinho Cleonise Alvin Daniëls Kevin Echteld Nick Frese Maikel Keur Sean Klaiber Bas Kuipers Nick Lammers Sebastiaan Meeuwissen Cerezo Ottenhoff Liam Schuit Wouter Soomer Davey de Witte augustus 2005 95

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 95