Seizoen 1999-2000 Selecties jeugdelftallen Voorlopige selecties per 01-08-2005 Ajax A-junioren Vurnon Anita Adilio Augustin Yassine Ben-Moussa Jeroen van Binsbergen Aziz Bouhbouh Jordy Brouwer Prince Buaben Mitchel Burgzorg Mitchell Donald Marco van Duin John Goossens Meivin de Groot Marvin Hasselbaink Jan-Arie van der Heijden Ivo de Heus Ruud Jong Jaap Jong Dionitio Liesdek Javier Martina Marc Neuvel Richard van Nieuwkoop Johan Plat Rydell Poepon Travis Reuser Jeffrey Sarpong Donovan Slijngard Marijn Sterk Chakib Tayeb Koen Verhoeff Jan Vertonghen Per Weihrauch Gregory van der Wiel Murat Yildirim Sergio Zijler Ajax B1 Toby Alderweireld Deniz Asian Joey Godée Vincent Hofman Kevin Huijsman Siem de Jong Renaldo Jongebloet Vlatko Lazic Calvin Mac Intosch Frank Olijve Donovan Partosoebroto Leandro Resida Jordi Schell Richard Danilo Sousa Maciel Christian Supusepa Joël Tillema Ismoran Vorstermans Nathaniel Will Ajax B2 Jarchinio Antonia Daley Blind Tayfun Candan Nigel Hasselbaink Kai Heerings Elroy van der Hooft Johan Kappelhof Nick Koopman Nickolai Koppers Timothy van der Meulen Tom Overtoom Aras Özbiliz Sergio Padt Ben Rienstra Robin van Schieveen Randel Shakison Gino Soolsma Ajax C1 Marco Bizot Roliëny Bonevacia Lorenzo Burnet Geoffrey Castillion Jeffrey Dekker Marijn de Haas Kees Heemskerk Drie spelers van Ajax B1 uit het seizoen 1999-2000 zijn doorgedrongen tot de selectie van Ajax 1Wesley Sneijder (onderste rij tweede van links), Nigel de Jong (onderste rij derde van links) en John Heitinga (bovenste rij vierde van links). Aanvallend voetbal Kenmerkend voor het voetbal van Ajax is het aanvallende systeem dat vanaf het jongste elftal wordt gehanteerd. 'We lei den op in een 4-3-3-systeem,' doceert Van den Brom. 'Al willen we wel een van de centrale verdedigers op het mid denveld doorschuiven en spelen met een diepe nummer 10. Daardoor krijg je een 3-4-3-systeem.' Studie Behalve voetbal worden bij Ajax ook de schoolactiviteiten zeer serieus genomen. Daarvoor zijn gekwalificeerde leraren aanwezig op de club om vooral de A-, B-, C- en D-junioren bij te staan in hun leerproces. Van den Brom: 'De studie neemt een belangrijke plaats in bij de jeugdopleiding. Toen ik hier voor het eerst binnenkwam, stond ik verbaasd hoeveel mensen daarbij betrokken zijn. Leraren, mentoren en Jur Ronner als studiecoördinator. Het voordeel voor de jeugd is dat op het moment dat ze hier weggaan, ze voor die dag klaar zijn met hun studie.' Na een dag voetbal en leren worden de junioren via een uitgebreid netwerk van busjes naar huis of naar het gastgezin gereden. 'De gastouders zijn zeer belangrijke mensen binnen Ajax,' aldus het hoofd opleidingen. 'Als trainer heb ik vorig jaar veel te maken gehad met de gastou ders en voor mij is er geen verschil tus sen gast- of echte ouders. Aan de spelers merk je dat ook niet. Het is een bijzon der gegeven dat zoveel goede gastgezin nen bij Ajax betrokken zijn. Deze gast ouders hebben er veel voor over om te helpen bij de doorontwikkeling van een talent. De ouders en de voetballers heb ben veel respect naar elkaar toe.' Acht kampioenen Een goede thuissituatie zorgt voor een stabiele basis om successen te kunnen boeken. Afgelopen seizoen vierden acht jeugdteams van Ajax het kampioen schap en bovendien was Jong Ajax 's lands beste. En dat terwijl de ontwik keling van talent geprefereerd wordt boven een kampioenschap. Van den 94 Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 94