Geen eivolle tribunes kunnen dragen. Komt daarom het aan staande seizoen weer trainen op de voor u gereserveerde middag of avond. Geeft niet enkel van uw afwezigheid blijk, het komt het teamwerk niet ten goede. Zorgt dat gij de voetsporen van uw oudere sportvrienden volgt, dan kunnen wij er verzekerd van zijn dat onze Ajax- kleuren nog dikwijls in de top van de mast gaan.' Pleiten voor meer trainings opkomst, topvoetbal in 1934! De successen bleven zich opstapelen, en na het vijfde landskampioenschap in negen jaar keek voorzitter Marius Koolhaas in augustus 1939 vooruit, waarbij hij zich rechtstreeks tot de spe lers richtte: 'Elke vereeniging zal er een eer in stellen den kampioen van Nederland te kloppen. Daarom doe ik thans weer een beroep op u om alles in het werk te stellen - natuurlijk uitslui tend op sportieve wijze - om uw Ajax bij haar veertigjarig bestaan op 18 maart a.s. weer het kampioenschap te bezor gen. Beschouwt gij eiken wedstrijd dien gij te spelen krijgt als een zwaren kamp, dan twijfel ik er niet aan of gij zult een mooi seizoen tegemoet gaan.' Koolhaas verwoordde daarmee een nog immer levend gevoel binnen Ajax: als we maar genoeg ons best doen, dan worden we vanzelf wel kampioen, want de beste zijn we sowieso. In dit geval echter maakte Ajax na de voorspellende woorden van de voorzitter het seizoen ongeïnspireerd af, om begrijpelijke rede nen overigens: vanwege de oorlogsdrei ging en mobilisatie werd er een nood- competitie gespeeld, zonder officieel kampioenschap. Dat laat zich natuurlijk onmogelijk voorspellen. Met een vrolijk 'Hallo, hallo hier zijn wij weer' opende op 7 september 1940 de redactie het clubblad, dat vanwege het uitbreken van de Tweede Wereld oorlog vier maanden niet was versche nen. Het is fascinerend om te lezen hoe de oorlog nog weinig invloed lijkt te hebben op de schrijfsels. Redacteur Frits de Bruijn hoopt op en voorspelt veel bij dragen van Ajacieden; hij heeft daartoe zijn brievenbus laten vergroten. Bij de intrede van het betaalde voetbal in 1954 blijken sommige Ajacieden wat Danny Blind tijdens de eerste training van het seizoen 2005-2006. Over de doelstellingen voor het aankomende seizoen was Blind op de aansluitende persconferentie kort: 'Plaatsing voor de Champions League en meestrijden om de landstitel.' Op zijn eerste dag als trainer van Ajax presenteerde Co Adriaanse in 2000 zijn aankoop Tomas Galasek. Meer opzien baarde de coach met de door hem geformuleerde doelstellingen: 'De uit gangspositie is de bovenste vijf, want dan speel je gegarandeerd Europees voetbal.' augustus 2005 85

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 85