julien Escudé Je bent nu twee jaar in Nederland. Hoe bevalt het jou en je gezin in Nederland? Spreek je nu al een beetje Nederlands? G.R. Hofma, Deventer Het bevalt ons heel goed in Nederland. Ik leer elke dag een beetje beter Nederlands praten. Maar het is best wel moeilijk, want de woordvolgorde is in het Neder lands heel anders dan in het Frans. In het Frans staan alle werkwoorden bij elkaar, maar in het Nederlands staan die heel ver uit elkaar. Hoe voelt het om aanvoerder te zijn van Ajax? Dennis Meijs, Vught Toen ik voor de eerste keer, dat was tegen AZ, als eerste van het team het veld op kwam met die band om mijn arm, voelde ik zo'n sensatie. Voor mij is het een eer aanvoerder te zijn. Verwacht Danny Blind van jou dat je het team op sleeptouw gaat nemen? Gerwin Hulsen, Heeswijk Voor een aanvoerder is het wel belangrijk dat je jonge spelers de weg wijst. Ik ben 26 jaar, dat is niet oud maar in het voetbal ben je wel een ervaren speler. Ik ben geen mens die veel praat. Ik probeer professioneel te zijn, geef me altijd honderd pro cent en probeer niet te veel te coa chen. Daar is de trainer voor. Ik moet tussen de trainer en de spelers staan. Denk je nu meer aandacht in Frankrijk te krijgen nu je aanvoerder van Ajax bent en wat vind je ervan? Jos, Veenendaal Dat is nog een beetje vroeg om te zeggen. Maar misschien wel. Het geeft me meer verantwoordelijkheid in het team en als aanvoerder van Ajax vergeten de Franse kranten en de bondscoach mij misschien niet. Welke voetballer heeft de meeste invloed gehad op jou als speler? Jochem Hooibaal, Meppel Ik heb veel opgestoken van Laurent Blanc. Zijn houding op het veld en zijn manier van spelen spraken mij aan. Zijn mentaliteit was zo goed. Hij had de bijnaam 'de President'. Wat vind je zo mooi aan voetbal? Mathijs Jurjens, Den Ham De emotie. Dat je je realiseert dat je speelt voor de supporters. Dat zij geld betalen voor een kaartje om jou te zien voetballen. Die atmosfeer in het stadion als je scoort. Prachtig. Wat is het grootste verschil tussen het voetbal in Nederland en het voetbal in Frankrijk? Remco Scharphof, Raalte In Nederland wordt er meer gevoet bald. In Frankrijk gaat het toch meer om de tactiek dan de techniek en daar kan iedereen van elkaar win nen. Dat is in deze competitie toch minder het geval. In Frankrijk wordt tijdens de training veel meer op con ditie getraind, zonder bal. Die omschakeling was voor mij niet moeilijk. Is er een merkbaar verschil tussen de manier van coachen in Frankrijk en Nederland? Merk je bijvoorbeeld dat Neder landse spelers in het coachen de na druk ergens anders op leggen? Tim Cornelissen, Haarlem Dat is moeilijk te zeggen, want ik ken alleen de situatie bij Ajax en niet bij de andere clubs in Nederland. Ik weet wel dat in Frankrijk de trainer een grote partij tijdens de training heel vaak onderbreekt om de spelers te wijzen op tactiek of op de posities. In Frankrijk is de afstand tussen spe ler en trainer veel groter. Die kan je daar niet amicaal op de schou ders slaan, zoals hier vaak wel kan. In Nederland wordt meer plezier gemaakt. Wat is uw mooiste voetbalmoment bij Ajax tot nu toe? Igor, Hoofddorp Dat we in het eerste jaar dat ik hier speelde de titel wonnen. Ook mijn eerste doelpunt op 22 februari 2004 was bijzonder. Het was de eerste wedstrijd na de geboorte van mijn zoontje. Dat vergeet je nooit meer. Door de langdurige blessure van Maxwell kan het zijn dat als Ajax geen vervanger haalt, jij op die positie belandt. Zie jij jezelf daar graag voetballen of ben je echt meer een centrumverdediger? Bas Fielmich, Hillegom Ik speel waar de trainer wil dat ik speel. Ik heb in Frankrijk bij het nationale team onder 21 jaar links back gespeeld en daar stond ik bij Rennes ook twee jaar. Maar die posi tie wordt heel anders ingevuld in een 4-4-2-systeem dan hier in een 4-3-3- systeem. Hier heb ik altijd een direc te tegenstander en dat is voor mij niet zo gemakkelijk. Maar als het het beste is voor het team dat ik links back speel, dan doe ik dat. Denk je dat de selectie van dit jaar sterker is dan die van vorig jaar? Nicky Jenner, Zoetermeer Ja. De atmosfeer is beter en de ont wikkeling van de jonge spelers is heel goed. We hebben vertrouwen. Deze eerste maand is heel belangrijk voor de rest van het seizoen. Wat verwacht en/of hoop je het komende seizoen te bereiken? Marlon Veldman, De Koog Ik wil wel weer kampioen worden en betere prestaties op het veld neerzet ten. Zodat de supporter kan zeggen dat we een sterk team waren, dat tactisch goed is en veel kwaliteit heeft. Ik hoop dat we in de Cham pions League de tweede ronde halen. Hoeveel keer ga je scoren dit seizoen? Steven, Drunen Een keer in de Champions-League- finale uit een penalty, waardoor we winnen. Dat zou mooi zijn, haha! Wat vindt u van de play-offs, die dit jaar ingaan? Enrico Maatita, Groningen Ongelooflijk! Door dat nieuwe systeem kan je een heel seizoen goed spelen en toch geen voorronde Champions League mogen spelen. Terwijl een ploeg die minder presteert en vijfde wordt, dat wél mag. Dat vind ik vreemd. Hoe voelde het toen je voor de eerste keer werd opgeroepen voor het Franse nationa le elftal? Tim Vellema, Benneveld Fantastisch. Om bij die groep te zijn en te trainen met zulke goede spelers als Viera, Bartez en Henry. Dat was een grote belevenis. Ik speelde niet, maar ik hoop nog eens terug te keren in de selectie. Denk je met Frankrijk in de basis mee te kunnen voetballen op het WK? Joey Vogels, Geldrop Eerlijk gezegd denk ik dat die kans klein is. Ik heb nog nooit voor Frankrijk gespeeld, dus wordt het moeilijk. Mijn doel is om bij de selectie te komen als Frankrijk zich kwalificeert voor het WK. Dan zien we wel verder. We horen niks meer van je broer... Hoe is het met hem? Sebastiaan te Kloese, Hilversum Nicolas is geblesseerd. Hij doet nu conditietraining in Parijs bij de bond. Ons contact is goed. We spreken elkaar vaak via de webcam op de computer. Dat is vreemd, maar Wel fanastisch. Wat doe je in je vrije tijd, wat zijn je hobby's? Dick de Kruijf, Oud-Alblas Ik blijf meestal rustig bij mijn gezin. We gaan wandelen of ik speel voet bal. Golfen is een hobby, maar daar heb ik te weinig tijd voor. Dat moet ik na mijn carrière goed gaan op pakken. Verder kijk ik tv, lees ik en struin ik op het internet om dingen te kopen als cd's. Wat heb je liever: een Frans wijntje of een stuk Nederlandse kaas? Rogier Folmer, Grootebroek Mag het allebei tegelijk?! Een Frans wijntje met lekkere oude kaas. Dat eten we vaak hoor. Dan spelen de kinderen in de zandbak en de ouders drinken en eten gezellig met elkaar. augustus 2005 83

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 83