De voorbereiding ZATERDAG 23 JULI Na drie dagen Duits trainingskamp en slecht weer kunnen de Ajacieden tegen Arminia Bielefeld laten zien dat het beter kan. Dat lukt voor een groot deel. Maduro, Emanuelson, Babel en Charisteas krij WOENSDAG 27 JULI Twee dagen voor dat Arsenal als eerste serieuze sparring partner optreedt, maakt Ajax alvast kennis met de kersverse grasmat die onlangs werd uitgerold in de Amster dam ArenA. Drie partijtjes van acht minuten vormen een belangrijk deel van de training. Als de aanwezige belangstellenden suggesties doen over de mogelijke samenstelling van Ajax komend seizoen, dan blijft dat bij gissen. De coach van Ajax benadrukt dat er geen enkele conclusie kan wor den verbonden aan de opstellingen waarin hij zijn selectie tijdens deze partijen heeft laten spelen. Hoewel in de voorbereiding hard werd gewerkt, was er tijdens de training tijd voor een grap of een grol. René Wormhoudt is de joker van dit ontspannen onderonsje. de bus voor het tweede trainingskamp, in Duitsland, met een tussenstop in Sittard. In de Limburgse stad wordt geoefend tegen Fortuna Sittard, dat de plaats inneemt van Borussia Mönchen- gladbach. Tegen die Duitse opponent kan niet worden geoefend, omdat er geen geschikte accommodatie voorhan den is. Dus wordt het de eerstedivisie- ploeg. Ajax wint met 3-2. Blind is na afloop maar matig te spreken over het spel van zijn ploeg, die na rust de con trole over het spel verliest. 'In de eerste helft speelden we als team heel behoor lijk, in de tweede helft werd het minder en minder.' gen hun eerste speelminuten. Trabelsi en Vermeer komen nog niet in actie. Babel luistert die minuten op met een keurige goal na een fraaie actie op links. Wesley Sneijder is hem een kleine tien minuten eerder voorgegaan met de 0-1. In de tweede helft verdubbelen Rosen berg en Heitinga de stand naar 0-4. 'In ieder geval heb ik vandaag gelukkig teruggezien waar we vorig seizoen al mee waren begonnen. Er is redelijk gevoetbald, met overleg. Ik verlang van het team dat het controle over de wed strijd heeft en hoewel vandaag geen goede graadmeter was, heb ik goede dingen gezien,' aldus een redelijk tevre den Danny Blind. De aanloop naar het seizoen is niet wezenlijk anders geweest dan voor gaande jaren, hoewel half augustus de heenwedstrijd in de voorronde van de UEFA Champions League op het programma staat. 'We moeten iets sneller pieken dan normaal,' gaf Blind aan. 'Want als je onverhoopt geen plaatsing voor het hoofdtoernooi weet af te dwingen, draag je dat het hele sezoen met je mee. Dus moeten we zor gen dat we er klaar voor zijn.' augustus 2005 81

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 81