Zware zomerse maand voor Ajax Hoewel de voorbereiding op het seizoen 2005-2006 in diverse facetten allerminst rustig verliep, hield trainer Danny Blind het hoofd koel. Hij kneedde in Amsterdam, De Lutte en Duitsland zijn grote groep tot een hecht team, waarvoor half augustus de eerste wedstrijd van de belangrijkste krachtmeting van het seizoen op het programma stond, de voorronde van de Champions League. Dat deed hij door zijn ploeg hard te laten werken, erg hard. tekst Monique Janse fotografie Louis van de Vuurst MAANDAG 4 JULI Op het moment dat Ajax de voorbereiding begint, heeft Mauro Rosales al een week training in de benen. De Argentijnse aanvaller miste het einde van de competitie door een ernstige enkelblessure, werd in Mauro Rosales meldde zich al op 27 juni voor zijn eerste training. Argentinië geopereerd en keerde eind juni terug in Amsterdam. Zo ver is Maxwell nog niet. De links back raakte ook aan het einde van het seizoen geblesseerd en zal behalve de voorbereiding ook de eerste helft van de competitie missen. De Brazi liaan is echter in de eerste week wel even terug op het Ajax-trainingsveld. Uiteraard doet hij geen oefeningen met de groep mee. De groep is door omstandigheden niet zo groot als de omvang van de volledi ge selectie, want de WK onder 20- gangers Hedwiges Maduro, Ryan Babel, Urby Emanuelson en Kenneth Vermeer ontbreken nog de eerste weken. Bovendien krijgen ook Angelos Charisteas en Hatem Trabelsi na het spelen van de Confederations Cup vakantie en is de gewenste linksback nog niet gevonden. Wel staan de nieuwe aanwinsten Olaf Lindenbergh, Markus Rosenberg en Edgar Manucharyan klaar om hun eer ste treden op het trainingsveld naast de ArenA te zetten. Terug in de selectie van Danny Blind zijn Thomas Vermae- len - na een uitleenperiode van een half jaar bij RKC Waalwijk - en Tom de Mul, na een verblijf bij Jong Ajax. Dat ook Yannis Anastasiou zich weer op de eerste training meldt, is voor sommigen bijzonder. Pas tijdens zijn vakantie in Griekenland werd immers de handtekening gezet onder een nieuw jaarcontract. ZATERDAG 9 JULI De Griek bewijst direct zijn waarde weer in de eerste oefenwedstrijd van de campagne. De eerste testcase is, zoals dat de laatste jaren het geval is, een Amsterdams onderonsje. Deze zomer is DWV de sparringpartner. De amateurs kunnen een helft goed meekomen, maar capitu leren na rust. Anastasiou scoort -drie maal, Wesley Sneijder en Nicolae Mitea twee keer. Alledrie de doelpuntenma kers komen in de 46ste minuut in het veld. Blind gebruikt twintig spelers in de met 7-0 gewonnen ouverture. De trainer maakt na afloop bekend dat Julien Escudé aanvoerder van Ajax zal zijn. 'Dat is een bewuste keuze,' spreekt Blind. 'Escudé is eerste aanvoerder, Tomas Galasek tweede. Beiden zijn pri ma jongens met persoonlijkheid en sta biliteit. Zij kunnen een sturende rol vervullen binnen en buiten het veld. En de taal is geen probleem, want ze spre ken allebei Nederlands,'. MAANDAG 11 JULI Na een rustdag op zondag, vertrekt de Ajax-selectie deze maandag voor het traditionele trai ningskamp naar De Lutte. De trainers staf heeft een pittig programma samen gesteld waarin alles in het teken staat van de conditie. Ook op wedstrijdda gen als deze krijgen de Ajacieden een training voorgeschoteld. De amateurs van zaterdaghoofdklasser WHC uit Wezep ontvangen de hoofdstedelijke profs op maandagavond en weten 76 Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 76