Loting Betrokkenheid Van der Lem vraagt inzet en passie van zijn pupillen. De voetballers worden behalve van trainingen ook en misschien wel vooral beter van het spelen van Europese wedstrijden. Vrijdagmiddag is de loting voor de voorronde van de Champions League, een toernooi dat zeer belang rijk is voor de club, de spelers en de supporters. Van der Lem zit voor de tele visie om via teletekst te zien aan welk team Ajax wordt gekoppeld. 'Vooraf hoop je vooral dat het niet tegen een Italiaanse of Spaanse ploeg is. Dat gebeurde gelukkig niet. Het wordt de winnaar van het duel tussen Dinamo Tbilisi en Brondby. Waarschijnlijk wordt het Brondby, omdat die ploeg al met 2-0 won in Georgië. De Denen hebben een goede ploeg. De beste van Denemarken. Ik vergelijk het team een beetje met SC Heerenveen, FC Twente of Vitesse. Dat kan dus een hele kluif zijn voor ons. Maar in principe moet het te doen zijn. Het is wel zo dat de competitie in Denemarken al een paar weken bezig is. Zij zijn goed op elkaar ingespeeld. Onze voorbereiding loopt vanaf vandaag nog ongeveer twee weken door. Toch moeten we over anderhalve week klaar staan. Ik vind het jammer dat de Johan Cruijff Schaal ertussen zit. Als je ziet dat we al twee basisspelers kwijt raken in een vriend schappelijk toernooi. Stel je dan voor hoe het is als er prestige op het spel staat.' Na de loting moet direct een ticket worden geboekt richting Denemarken omdat Van der Lem de waarschijnlijke opponent dit weekeinde al aan het werk wil zien en een analyse moet maken. In een afwisselende week als deze blijven de trainingen uiteraard de hoofdmoot van de werkzaamheden van Van der Lem. Daarin spat zijn betrokkenheid van zijn houding af. 'Ik eis van de spelers ook inzet en passie, want het is toch zonde, als je zoveel talent hebt, dat je er niet alles uithaalt. Soms werkt de ene manier om een speler iets bij te brengen goed, soms de andere. In ieder geval moet je betrokkenheid tonen. Het is toch mooi dat je als trainer hebt meege werkt aan de ontwikkeling van een carrière? Het is ook leuk om ze beter te zien worden.' 72 Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 72