Op locatie De trainersstaf moet niet alleen op het veld voor dis cipline zorgen, ook buiten de lijnen wordt regelmatig medewerking verwacht bij projecten. Zoals tijdens de fotodagen. Jaarlijks laat Ajax een selectiefoto maken op een karakteristieke Amsterdamse locatie. Deze zomer is de Magere Brug over de Amstel het unieke decor. 'Zo'n foto hoort erbij,' vindt Van der Lem. 'Je moet er het hele jaar mee doen, dus moet het wel goed gebeuren. Als iedereen meewerkt, hoeft het niet lang te duren. Als je gaat staan klooien schiet het niet op. Voor mij is het routine geworden, ik heb het al zo vaak gedaan. Toch heb ik niet van elk foto een afdruk bewaard.' Werkoverleg De spelers mogen dan af en toe de nodige afleiding hebben buiten het voetbal; de meeste trainers zijn 24 uur per dag met voetbal bezig. 'Ik kom om half negen binnen. Fred Grim is dan al binnen en Ruud Krol volgt snel na mij. Samen gaan we naar het spelersho me om koffie te drinken en de krant te lezen. Vanaf kwart over negen beginnen we met de dagelijkse werkbespreking met Danny Blind, Ruud Krol, Fred Grim en René Wormhoudt. Daarin legt Danny uit wat hij wil en verdelen we het werk. Bovendien geven we aan waar de accenten liggen en wat we van de spe lers willen zien. Na de training evalueren we direct; welke speler heeft goed en welke minder gepresteerd. Het is op de werkbespreking 's ochtends vooral de korte termijn die we bespreken. Globaal hebben we het wel tot de winterstop gepland. Meestal bouwen we tegen die tijd de trainingsintensiteit af, maar dit seizoen is er haast geen winterstop. Toch moeten we tegen die tijd kijken waar we een training uit kunnen halen, want de spelers hebben veel arbeid verricht en moeten dan minder worden belast.' augustus 2005 71

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 71