Media Service De keuzes vSfr een clubman Ajax heeft verscheidene uitingen tot zijn beschikking om het publiek te informeren over de club. Naast de traditionele gedrukte media als Ajax Magazine en het programmablad Kick Off wordt ook van nieuwe media als teletekst, internet en sms-diensten intensief gebruikt gemaakt. Ajax Magazine Ajax Magazine is het officiële clubblad van Ajax en is uitgegroeid tot een glossy magazine van allure. Ajax Magazine brengt door interviews, columns, reportages en fraai fotowerk heden en verleden van Ajax in beeld. Het blad is een uitgave van Ajax in samenwerking met Sanoma Men's Magazines en verschijnt acht maal per jaar. Het eerste nummer van het seizoen is de Presentatiegids. Ajax Kick Off Bij alle thuiswedstrijden verschijnt Ajax Kick Off, een uitgave van Ajax in samenwerking met Z-press. Het officiële programmablad van Ajax heeft met ingang van dit seizoen een nieuw handzaam formaat en is te verkrij gen voor een scherpe prijs. De Kick Off bevat informatie over de tegen stander, de meest recente uitslagen, de standen, de selecties van beide ploegen, voor- en nabeschouwingen en het laatste nieuws. Ajax Clubnieuws Naast het officiële clubblad is er het tweemaandelijks verschijnende Ajax Clubnieuws, bestemd voor de leden van de vereniging. Ajax Life Ajax Life is de krant van de Supportersvereniging Ajax, die in samenwer king met Ajax voor de supporters wordt gemaakt. De krant verschijnt twintig keer per jaar. Ajax Life bevat algemene informatie over de Supportersverenigingen haar activiteiten, interviews met spelers en tech nische staf, Ajax-nieuws en veel foto's. 'Ajax Nieuws' in De Echo Met ingang van komend seizoen verschijnt elke woensdag in het Amsterdamse huis-aan-huis-tabloid De Echo een speciale Ajax-pagina. 'Ajax Nieuws' informeert de lezer niet alleen over de komende wedstrijd van de rood-witten, maar is ook lezenswaardig door de interviews met Ajacieden. Teletekst Pagina 510 van AT5-teletekst geeft informatie over onder meer het trai ningsschema, het wedstrijdprogramma en het verkrijgen van kaartjes. Informatie over Ajax is eveneens te vinden op pagina 894 van NOS-tele- tekst en vanaf 14 augustus op pagina 682 van Talpa-teletekst. Stadionschermen De grote videoschermen boven beide doelen in de Amsterdam ArenA wor den gebruikt voor het vertonen van videoclips, hoogtepunten van vorige wedstrijden en het duel van de dag. Herhalingen van goals, bijzondere acties en portretten van de spelers geven een extra dimensie aan het bezoeken van een thuiswedstrijd van Ajax. De Ajax-website De persconferentie is nog volop aan de gang als op de Ajax-website het nieuws al wereldkundig wordt gemaakt. Ook wedstrijdverslagen en -beel den staan snel na het laatste fluitsignaal online. Maar www.ajax.nl biedt meer. Onze rijke voetbalgeschiedenis, voorbeschouwingen, interviews in tekst en geluid, spelersinformatie en up-to-date statistieken zijn door de heldere structuur van de website gemakkelijk terug te vinden. Bovendien is afgelopen seizoen een nieuw onderdeel van de site gelan ceerd: Ajax Internet TV. Hier worden exclusieve filmpjes van de training, presentaties en interviews vertoond. Met de nieuwsbrief AjaxMail ontvang je het laatste nieuws in je mailbox. AjaxMail wordt twee keer per week verstuurd. Davinci (consultancy), GX (bouw), Jarvis (Design) zijn de internetpartners van Ajax. Sms-diensten De Ajax-sms-diensten zijn een ideaal middel om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwsfeiten en de actuele wedstrijdinformatie. Je ontvangt deze informatie namelijk via je mobiele telefoon. Met de sms-dienst Match Info ontvang je het laatste officiële wedstrijdnieuws zoals de opstelling en de rust- en eindstand. Het laatste nieuws over aankopen, blessures en kaartverkoop wordt verzorgd door de sms-dienst Ajax News. Tevens kun je met je mobiele telefoon je stem uitbrengen op de Ajacied van de wedstrijd. Aanmelden is gemakkelijk. Stel een sms-bericht op met daarin de tekst: 'Ajax match aan' of 'Ajax news aan'. Wil je van beide diensten gebruik maken, stel dan de tekst 'Ajax all aan' op. Stuur dit naar nummer 4222. Vervolgens krijg je een sms-bericht met de mededeling datje bent aange meld. Jaarboek en -dvd Wie niet genoeg kan krijgen van historische beelden en gegevens, kan zijn hart ophalen in de Official Ajax Fanshop of in de Online Shop op de Ajax- website. Daar namelijk zijn het Officiële Ajax Jaarboek en de Ajax Jaar-dvd te koop. Het seizoen 2004-2005 was een seizoen om wellicht snel te ver geten, maar toch waren er talloze memorabele momenten en met de com binatie Jaarboek en Jaar-dvd heeft de Ajax-fan die allemaal in huis. De dvd kost €17,95 en het boek €21,50. De dvd en het boek zijn te koop in de Official Ajax Fanshop in de Amsterdam ArenA of online te bestellen via www.ajax.nl. PRESENTATIEGIDS 2005-2006 ALLE SELECTIESPELERS Danny Blind Ajax Magazine is uitgegroeid tot een glossy magazine van allure. Bij elke thuiswedstrijd geeft Ajax een handzaam programmaboekje uit. Tl V. Het jaarboek 2004-2005 geeft een mooi overzicht van een voetbaljaargang. De jaardvd van het seizoen 2004-2005 is verkrijg baar in de Ajax Fanshop. augustus 2005 129

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 129