Kaartverkoop Supporterszaken Supportersbalie Gehandicaptenplatform De VU Kinderkliniek Service fotografie Louis van de Vuurst Het bezoeken van het stadion voor een wedstrijd van Ajax is minder inge wikkeld dan vaak wordt gedacht. Voor alle thuisduels van Ajax in de com petitie gelden bepaalde regels ten aanzien van de kaartverkoop. Van ieder duel wordt vooraf bekeken of het een risicoduel is en als dat niet het geval is, kan iedereen kaartjes kopen. Voor het kopen van kaartjes voor deze duels geldt geen Club Card-verplichting. Bovendien is er dan vaak ook stadionverkoop. Het is tevens mogelijk om een seizoenkaart aan te schaffen. Met een seizoenkaart heeft men toegang tot alle thuiswedstrij den van Ajax in de Eredivisie. Tevens heeft men ten opzichte van andere clubkaarten voorrang bij de kaartverkoop voor beker- en Europese wed strijden. Voor uitgebreide actuele informatie over de kaartverkoop kunt u terecht op www.ajax.nl Ajax Supporterszaken behandelt alle zaken die direct met de supporters te maken hebben. Supporterszaken is hét aanspreekpunt voor suppor ters, zij kunnen er terecht met al hun vragen. Naast de seizoenkaartenad ministratie is Supporterszaken ook verantwoordelijk voor de administra ties van de Club Cards, de Supportersvereniging, Ajax Jonge Schare en de Kids Club. Ajax Supporterszaken is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur via telefoonnummer 020-3111444. In de Fanshop van de Amsterdam ArenA naast de hoofdingang bevindt zich de Ajax Supportersbalie. Supporters hoeven daardoor niet meer de hele ArenA door om iemand van Ajax te spreken. Meteen bij binnenkomst staan de medewerkers in een echte Ajax-omgeving iedereen te woord. De Supportersbalie is een verlengde van de afdeling Supporterszaken; de medewerkers van de balie weten dus alles van de verschillende admi nistraties en kunnen antwoord geven op alle vragen. Daarnaast kan iedereen bij de balie terecht voor het afsluiten van lidmaatschappen, voor betalingen, voor de aanvraag van uitkaarten, voor kaarten voor het Ajax Museum en voor nog veel meer. Openingstijden Ajax Supportersbalie: dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.30 uur. De balie is telefonisch niet bereikbaar. Bij de medewerkers van supporterszaken kunnen de sup porters terecht met al hun vragen. In de Fanshop van de Amsterdam ArenA naast de hoofdin gang bevindt zich de Ajax Supportersbalie. Met een symbolisch doelpunt van niemand minder dan Marco van Basten en rondvliegende confetti werd op 15 februari 2003 het gehandicapten platform in de Amsterdam ArenA officieel geopend. Naast de 55 al bestaande rolstoelplekken beschikt het stadion nu over nog eens 61 rolstoelplaatsen en een zelfde aantal stoelen voor begelei ders aan de noordzijde van het stadion. Het platform, dat een oppervlakte heeft van 400 vierkante meter, is tot stand gekomen in nauwe samen werking met de Amsterdam ArenA en de Supportersvereniging Ajax en met financiële steun van de gemeente Amsterdam. Vanuit de gracht is via een heilingsbaan het enorme plateau achter het doel voor rolstoelgebruikers gemakkelijk te bereiken. Er zijn goede sani taire voorzieningen voor gehandicapten naast het platform. Voor informatie over het bezoeken van een wedstrijd kunt u contact opnemen met Ajax Supporterszaken: 020-3111444. Ajax is vanaf 1998 partner van de VU Kinderkliniek. Het partnership houdt in dat Ajax ondersteuning geeft op het gebied van faciliteiten, financiën en netwerkcontacten. Bij de ondertekening zei toenmalig Ajax-voorzitter Michael van Praag: 'Het lijkt in de voetbalwereld alleen maar om geld te gaan, maar wij ken nen als geen ander onze maatschappelijke verantwoordelijkheid.' Het is voor de kinderen heel belangrijk om een wedstrijd of een training mee te maken en het is iedere keer weer feest als de Ajax-spelers naar de kin derkliniek komen. Het grootste project voor kinderen in het VU Medisch Centrum is de Ronald MC Donald VU Kinderstad die begin 2006 gerealiseerd moet wor den. Met dit project is het VUMC het eerste academische ziekenhuis dat een plek creëert waar kinderen die behandeld worden in de kinderkliniek of de polikliniek zich helemaal buiten de dagelijkse praktijk van het ziek zijn en beter worden kunnen begeven. Samen met hun familie kunnen ze er ontsnappen aan de hectiek van het ziekenhuis. In de kinderstad komen onder andere een internetcafé, een KLM-spot- tersnest, een Ajax-spelershome en een groot speelplein, zodat de kinde ren kunnen doen wat ze het liefste doen: spelen. Wie ook vriend van de Ronald MC Donald VU Kinder-stad wil worden kan contact opnemen met het Ronald MC Donald Kinderfonds, Postbus 25, 3730 AA De Bilt. Banknummer 468888888 t.b.v. Ronald MC Donald VU Huis Kinderstad. Ajax biedt op het gehandicaptenplatform plaats aan rol stoelgebonden supporters. Jaarlijks brengen de Ajax-spelers een bezoek aan de VU Kinderkliniek. augustus 2005 125

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 125