Goed begin seizoen 2005-2006 Geen vijf keer op rij De aftrap De Ajacieden zijn blij met de winst van Johan Cruijff Schaal X. Het is de tweede keer in tien edities dat Ajax deze prijs pakt. Het seizoen 2005-2006 is voor Ajax goed begonnen. In de Amsterdam ArenA won de door blessures geha vende ploeg van trainer Danny Blind de Johan Cruijff Schaal na een 2-1 overwinning op PSV. Van een testcase durfde Blind eigenlijk niet meer te spreken, omdat hij diverse belangrijke spelers moest missen of wilde sparen voor het Europese duel tegen Brondby IF. Maar Ajax kon prima meekomen met de regerend landskampioen en overspeelde de Eindhovenaren bij vlagen. Welis waar kwam PSV zes minuten na rust op een 1-0 voorsprong door Wilfred Bouma, maar aan de hand van de tot linkshalf omgeturnde en uitblinkende Nourdin Boukhari boog Ajax die stand om. Een vrije trap van Boukhari verdween prachtig over PSV-doelman Gomes in de verste hoek en nadat Boukhari Ryan Babel de kaats gaf waar de linksbuiten om vroeg, rondde Babel in de 78ste minuut keurig af, 2-1. In de extra tijd was PSV na een corner nog dicht bij de gelijkmaker, maar Bouma kopte in handen van doel man Hans Vonk. Daardoor kon aanvoerder Julien Escudé de eerste te verdienen prijs van het seizoen, de Johan Cruijff Schaal, omhoog houden. Voor Danny Blind is het tevens zijn eerste prijs als trainer van Ajax. Als speler won hij alle prijzen die met een club te verdie nen zijn. Voor velen was de aanwezigheid van Diego Maradona tijdens het Amsterdam Tournament zo bijzonder dat het moest worden vastgelegd. Nicolae Mitea, John Heitinga en Daniël de Ridder voegen zich bij de levende legende om met hem te worden vereeuwigd. Hoe Ajax zijn best ook deed tijdens het LG Amsterdam Tournament, het lukte de thuisspelende formatie niet om voor de vijfde keer in suc cessie het toernooi te winnen. Op Arsenal stond deze editie geen maat. Na de 1-0 winst van de ploeg van Dennis Bergkamp op Ajax, versloe gen de Londenaren zondag Porto met 2-1. Op de bank bij de Portugezen zaten de voormalige Ajax-trainers Co Adriaanse, Jan Olde Riekerink en Wil Coort. Op de tweede dag van het toernooi verloor Ajax opnieuw met 1-0, nu van Boca Juniors, waarbij Diego Maradona op de bank zat. Vervelender dan de nederlaag was het uitvallen van de basisspelers Maarten Stekelenburg en Hatem Trabelsi. De blessure van de doelman neemt naar verwachting twee tot drie maanden in beslag. Steven Pienaar probeert Claudio Morel Rodriguez van Boca Juniors het bos in te sturen. Aanvoerder Julien Escudé toont de schaal aan het publiek. augustus 2005 11

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 11