Van de postduiven onder de Reynoldstribune tot de omhaal van Marco van Basten Herinneringen aan stadion de Meer De in 1966 op het dak geplaatste Tien jaar geleden ging het Ajax-stadion in de Watergraafsmeer in Amsterdam Oost zijn laatste seizoen in. Ajax was dïïoekomstmeeverhulsd naar op het toppunt van zijn kunnen: de club was Champions-Leaguewinnaar en landskampioen en de wereldtitel zou in het komende seizoen op het programma staan. De Meer, zoals de bijnaam van het stadion luidde, was niet meer dat knusse 'mooie huis in een grote tuin' zoals architect (en Ajax-lid) Daan Roodenburgh het in 1934 had ontworpen. De wirwar van hekken, containers en niet bij elkaar passende verbouwingen had zijn beste tijd gehad. Er is inmiddels een nieuwe generatie Ajax-supporters die dit stadion alleen nog maar 'van horen zeggen' kent. Tijd voor een nieuw hoofdstuk over deze voor 'oudere' Ajacieden meest Historische grond. tekst Marcelle van Hoof Over het algemeen wil geen Ajacied weten van enige kritiek op de Meer, dat immers nog een 'echt Ajax-stadion' was. Toch mag men er niet klakkeloos van uitgaan dat het nieuwe stadion in 1934 zonder op- of aanmerkingen werd ont haald. Die waren er wel degelijk, al was het gemopper wel van een andere, wat lichtere categorie dan de kritiek die zestig jaar later de ArenA ten deel viel. Een zekere Marietje Krul beklaagde zich in het clubblad van maart 1935 over het ontbreken van een vanaf de hoofdtribu ne goed zichtbaar looppad, - een voor ziening die in het oude 'houten' stadion nog tot groot vermaak voor de elkaar beloerende dames had gezorgd: 'Ook dat knalhoedje van Annie, een dotje gewoon, alleen moest dat spook er niet onder zitten.' Het Ajax-stadion moest volgens archi- 118 Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2005 | | pagina 118