rechtsonder In de rust van de laat ste thuiswedstrijd liepen de kampi oenselftallen hun traditionele ere- ronde in de Amsterdam ArenA. linksboven Ajax A1 werd kampioen door een 5-2 overwinning op Feyenoord A1De kampioenswesd- trijd van het vlaggenschip van de jeugdopleiding werd gespeeld in de Amsterdam ArenA. linksonder A1 -aanvoerder Hedwiges Maduro ontvangt uit han den van Danny Blind de trofee be horende bij zijn uitverkiezing tot jaren zijn enkele jonge talenten uit het bui tenland gekomen. Bij Ajax worden die jongens sinds jaar en dag opgevangen in zogeheten gastgezinnen. Ieder gezin neemt een of meerdere jonge talenten in huis en zorgt ervoor dat zij de trainingen en wed strijden niet hoeven te missen. Bovendien geven deze mensen de jongens die vaak ver van hun geboorteland zijn en uit een heel andere cultuur komen, de warmte van een echte familie. Dankzij de gastgezinnen le ren de buitenlandse spelers de Nederlandse cultuur beter begrijpen en zijn ze de taal sneller machtig. De gezinnen vormen een essentieel onderdeel van de be geleiding van spelers bij Ajax. De spelers maken na verloop van tijd vaak deel uit van een familie. Kampioenen De mannen van Ronald Koeman maak ten het vorig seizoen nog spannend en veroverden de landstitel pas op de voor laatste speeldag. Zes jeugdteams gingen het eerste voor. Zij behaalden het kam pioenschap ruimschoots voor het slot van de competitie. In de rust van de laat ste thuiswedstrijd liepen de kampioens elftallen hun traditionele ereronde in de Amsterdam ArenA. Eveneens een traditie is de afsluiting van het seizoen van de jeugdopleiding met de Vanenavond op de Toekomst. Uit han den van voorzitter John Jaakke kreeg ie dere jeugdspeler een herinnerings- of kampioensvaan. Van die laatste werden er veel uitgedeeld: maar liefst zes jeugd teams eindigden als eerste in hun com petitie (Al, B2, Dl, D2, El, Fl). De D2 van Heini Otto kreeg van de praeses de meeste lof. Het elftal verloor geen enkele wedstrijd en vestigde een nieuw clubre cord door in 22 wedstrijden 164 doel punten te scoren en slechts zes goals te gen te krijgen. Talent van het jaar Ieder jaar wordt tijdens de Vanenavond een van de Ajax-jeugdspelers uitgeroe pen tot Talent van het jaar. Dit jaar viel de eer te beurt aan Hedwiges Maduro. Danny Blind, hoofd jeugdopleiding en trainer/coach van de Al van Ajax, reikte de prijs uit aan zijn pupil. 'Deze speler bewonder ik en hij krijgt deze prijs vooral voor de grote persoonlijkheid die hij op deze jonge leeftijd al heeft. Naast zijn technische en tactische kwaliteiten is hij namelijk bijzonder sociaal vaardig en hij heeft er alles voor over om te slagen,' zei Blind over de verdediger van de Al. De aanvoerder van de Al is trots op de titel. 'Zelf vond ik dat Urby Emanuelson het ook wel had verdiend, maar ik ben blij met deze prijs: een fantastisch einde van een mooi seizoen,' aldus Maduro. Scouting Als speler hoorde Ton Pronk bij de eer ste generatie Ajacieden die de hele wereld overvloog om te voetballen. Als hoofd scouting kent de stoere verdediger van weleer de hele wereld inmiddels als zijn broekzak. De 19-voudige interna tional is een van de zes professionals die zich voor de club bezighouden met het opsporen van talent. Gerrie Mühren en Piet Keizer (betaald voetbal, landelijke A-jeugd binnen- en buitenland), Herman Borman en Cas Harms (assistenten jeugdvoetbal) en John Steen Olsen (Scandinavië) zijn de andere vijf. Buiten het trainen van de doelverdedi- gers in de jeugdopleiding is vanaf het sei zoen 2002-2003 Fred Grim tevens actief in het scouten van doelverdedigers. 80 Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2004 | | pagina 80