De kweekvijver van het Nederlandse voetbal oekomst De jeugdopleiding van Ajax is een van beroemdste opleidingen ter wereld. Over de hele wereld spelen sinds jaar en dag mannen die de jeugdopleiding van Ajax met veel succes hebben doorlopen. Velen van hen zijn of waren grote sterren. Spelers als Johan Cruijff, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Dennis Bergkamp, Frank en Ronald de Boer en Patrick Kluivert genoten hun opleiding bij Ajax. De beroemde opleiding wordt dan ook nog steeds de kweekvijver van het Nederlandse voetbal genoemd. fotografie Louis van de Vuurst Op de Toekomst is alles erop gericht jonge talenten klaar te stomen voor de grote stap naar de ArenA aan de overkant. Alleen de allerbesten zullen uit eindelijk de top bereiken. Naarmate een speler verder komt, wordt het alleen maar moeilijker om de stap naar de overkant - de ArenA - te kunnen maken. Jaarlijks stromen vaak niet meer dan twee jongens door naar het eerste of tweede elftal. Soms is het er maar één, een ander jaar kunnen het er ook drie zijn. In Ajax 1 speelt dan ook vrijwel al tijd een aantal jongens uit de eigen oplei ding. Zo hebben bijvoorbeeld Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Maarten Stekelenburg, Daniël de Ridder en Tom de Mul vele jeugdelftallen doorlopen. Voor diegenen die het eerste elftal niet di rect halen, betekent het niet dat zij nooit in de ArenA zullen staan. Geregeld wor den jongens voor een seizoen verhuurd aan een andere club. Ook voor jongens die het eerste nooit halen, betekent het niet dat hun jarenlange inspanningen voor niets zijn geweest. Vaak komen zij goed terecht bij andere profclubs of bij topamateurs. 78 Ajax Magazine

Presentatiegids (1987-2013) | 2004 | | pagina 78