negen. eerlijke kans om op basis van gelijk waardigheid de concurrentie aan te gaan met Bogdan Lobont voor de positie van eerste keeper. 'Ze zullen in de voorberei ding beiden even veel keepen en we zullen zorgen dat ze ook allebei tegen sterke tegenstanders kunnen spelen.' Waar Lobont dus vorig seizoen duidelijk eerste doelman was, daar heeft Stekelenburg zijn concurrent in status geëvenaard. Koeman liet weten dat degene die tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal het doel van Ajax verdedigt, de eerste keeper wordt. 'Tijdens het seizoen speel ik met een vaste keeper. Je moet wel ie mand zekerheid bieden en vertrouwen in hem uitspreken,' aldus Koeman. Uiteraard wilden de concurrenten, die el kaar tijdens de trainingen met hart en ziel steunen, zo goed mogelijk uit de start blokken komen en werd in de zomerva kantie alvast stevig aan de conditie ge werkt. 'Ze komen sneller op niveau dan vorig jaar,' constateerde keeperstrainer Wil Coort in De Lutte al. 'Als dat zo doorgaat, kunnen we heel wat verwach ten. Wie het ook wordt, hij zal een gewel dige keeper voor Ajax zijn.' Overigens is Ajax gezegend met nog een topkeeper: Hans Vonk kwam in de zomer over van Heerenveen als vervanger voor Sander Boschker, die terugkeerde naar FC Twente. De staf van Ajax ziet in de doel man van Zuid-Afrika een goede tweede man als de verliezer van de tweestrijd tus sen Lobont en Stekelenburg verhuurd wordt. Wesley Sonck In potentie is Wesley Sonck de beste go- altjesdief van de spitsen bij Ajax. De Belg kende een moeizaam eerste seizoen bij Ajax, al was hij de topscorer van de club in de Champions League met vier goals in vijf duels en scoorde hij drie maal in de cruciale uitwedstrijd tegen FC Zwolle. De spits kampte in de voor bereiding met allerlei lichamelijke onge makken, maar veel trainingen en wed strijden hoefde hij niet aan zich voorbij te laten gaan. Sonck speelde in de oe fencampagne op zijn best als hij achter de spits opereerde, waar hij niet alleen zijn doelgerichtheid kon etaleren maar ook zijn slimme passing toonde. 'Wesley Sonck achter Anastasiou of Ibrahimovic is een mogelijkheid,' zei Koeman. 'We zullen er zeker op trainen. Sonck is een speler met veel kwaliteiten. In het begin moest hij nog wennen aan Ajax. Misschien is hij wel geschrokken van al het talent om hem heen. Hij moet gewoon Sonck zijn.' Tegen Luton Town posteerde Koeman Sonck in de tweede helft achter spits Ibrahimovic en dat leidde tot een mooie combinatie tussen de twee, waaruit Sonck prachtig doel trof. De speelstijl van Ajax zal echter afhangen van de tegenstanders. 'Tegen sommige teams kan je heel aanvallend spelen. We willen ook zorgen dat het publiek wat te genie ten heeft. Je moet echter in de zwaardere wedstrijden niet in het mes lopen.' vlugge Afrikaan zich onmiddellijk weer bij zijn werkgever meldde en liet weten dat wat hem betreft Athene een afgesloten hoofdstuk was en hij zich vanaf dat mo ment helemaal richtte op Ajax. Dat zal Koeman, die Obodai bij vrijwel alle oe fenduels inzette, als muziek in de oren ge klonken hebben. boven Wesley Sonck, in potentie de beste goaltjesdief. onder Maarten Stekelenburg of Bogdon Lobont: wie het ook wordt, hij zal een geweldige keeper voor Ajax zijn. cl Cl"l trom de Mul 'Tom de Mul heeft alles waar een rechts buiten van Ajax aan moet voldoen,' aldus Koeman. 'De snelheid, de voorzet en de actie. Al moeten we nog wel afwachten hoe hij zich tegen sterkere tegenstanders houdt, want hij is pas achttien jaar.' Tijdens de oefencampagne van Ajax speelde De Mul zijn opponenten van de amateurclubs helemaal dol. Tegen de fy siek sterke Engelse profs had hij het iets moeilijker, al was hij elke wedstrijd goed voor een aantal mooie voorzetten. 'In principe zoeken we nog extern naar een rechtsbuiten,' licht Koeman toe. 'Die kan misschien spelen tot De Mul er helemaal klaar voor is. Het moet dan wel een echte versterking zijn want anders doen we het met wat we hebben. Met Daniël de Ridder en Steven Pienaar hebben we ook nog al ternatieven achter de hand.' r:_J W; I De keepersstrijd Eind vorig seizoen kondigde Koeman het al aan: Maarten Stekelenburg krijgt een augustus 2004 21

Presentatiegids (1987-2013) | 2004 | | pagina 21