De VU Kinderkliniek Ajax Business Associates Ajax Finance Ajax Energie Gehandicaptenplatform Ajax is vanaf 1998 partner van de VU Kinderkliniek. Het partnership houdt in dat Ajax ondersteuning geeft op het gebied van faciliteiten, finan ciën en netwerkcontacten. Bij de ondertekening zei toenmalig Ajax-voorzitter Michael van Praag: 'Het lijkt in de voetbalwereld alleen maar om geld te gaan, maar wij kennen als geen ander onze maatschappelijke ver antwoordelijkheid.' Het is voor de kinderen heel belang rijk om een wedstrijd of een training mee te maken en het is iedere keer weer feest als de Ajax-spelers naar de kinder kliniek komen. Het grootste project voor kinderen in het VUMC is de Ronald MC Donald VU Kinderstad die begin 2005 gerealiseerd moet worden. Met dit project is het VU Medisch Centrum het eerste academische ziekenhuis dat een plek creëert waar kinde ren die behandeld worden in de kinderkliniek of de polikli niek zich helemaal buiten de dagelijkse praktijk van het ziek zijn en beter worden kunnen begeven. Samen met hun familie kunnen ze er ontsnappen aan de hectiek van het ziekenhuis. In de kinderstad komen on der andere een internetcafé, een KLM-spottersnest, een Ajax-spelershome en een groot speelplein, zodat de kinderen kunnen doen wat ze het liefste doen: spelen. Wie ook vriend van de Ronald MC Donald VU Kinderstad wil worden kan contact opnemen met het Ronald MC Donald Kinderfonds, Postbus 25,3730 AA De Bilt. Banknummer 468888888 t.b.v. Ronald MC Donald VU Huis Kinderstad De Ajax Business Associates, in de wandelgangen afgekort tot ABA, stimuleert als belangenorganisatie onder meer de business-to-business-contacten voor haar leden. Hierbij vormt Ajax uiteraard het sportieve middelpunt. Sinds februari 1997 beschikt de ABA in de Amsterdam ArenA over een eigen club. De ABA-leden kunnen voor de thuiswedstrijden van Ajax en andere evenementen in de ABA- lounge dineren. In overleg met het ABA-bestuur kunnen de leden de ABA-ruimten ook tegen een gereduceerde vergoe ding gebruiken voor eigen activiteiten, zoals personeels feesten, productpresentaties en dergelijke. De ABA organiseert onder meer reizen voor haar leden naar belangrijke internationale wedstrijden van Ajax en het Nederlands elftal. Er vinden in de ABA-ruimten thema-avon den plaats en symposia die inspelen op actuele zaken en waarvoor toonaangevende sprekers worden uitgenodigd. Tevens worden bedrijfsbezoeken georganiseerd om de busi ness-to-business-contacten tussen de leden te versterken. Sinds begin juli 2003 biedt Ajax zijn supporters een geheel nieuwe service. Via Ajax Finance kan de ware Ajax-fan voor delig een financiering afsluiten. Gemak en eenvoud staan daarbij centraal. Vanuit eigen huis, via internet of per tele foon kan een fatsoenlijk advies worden aangevraagd. Daarbij profiteert men bovendien van mooie Ajax-aanbiedingen. Zo ontvangt men direct bij het aanvragen van een offerte een gra tis Ajax-cadeau thuis. Elke klant ontvangt zijn eigen Ajax- bankpas bij zijn krediet, waarmee hij onbeperkt geld op kan nemen tot een vooraf afgesproken bedrag. Dit betekent dat de bedragen die eerder afgelost zijn opnieuw gebruikt kunnen worden wanneer het uitkomt. Erg handig, voor een onver wacht voetbalreisje bijvoorbeeld. Ajax Finance bemiddelt voor de klant bij diverse financieringsmaatschappijen, zodat men altijd de gunstigste aanbieding krijgt. Voor meer informatie surf naar www.ajax.nl. De hand van Ajax reikt ver, steeds verder, zelfs tot in duurzame energiebronnen. De club is sinds augustus 2003 een samenwerkingsverband aangegaan met het energiebedrijf ENECO Energie. Klanten van Ajax Energie ontvangen bij inschrijving een uniek Ajax-cadeau en maken twee jaar lang maandelijks kans op Ajax-prijzenpakketten. Energiebedrijf ENECO Energie is een van de drie grootste energieleveranciers van Nederland en spiegelt zich graag aan de topprestaties in de sportwereld. Met een symbolisch doelpunt van niemand minder dan Marco van Basten en rondvliegende confetti werd op 15 fe bruari 2003 het gehandicaptenplatform in de Amsterdam ArenA officieel geopend. Naast de 55 al bestaande rolstoelplekken beschikt het stadion nu over nog eens 61 rolstoelplaatsen en een zelfde aantal stoelen voor begeleiders aan de Noordzijde van het stadion. Het platform, dat een oppervlakte heeft van 400 vierkante meter, is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de Amsterdam ArenA en de Supportersvereniging Ajax en met financiële steun van de gemeente Amsterdam. Vanuit de gracht is via een hellingsbaan het enorme plateau achter het doel voor rolstoelgebruikers gemakkelijk te berei ken. Er zijn goede sanitaire voorzieningen voor gehandicap ten naast het platform. Voor informatie over het bezoeken van een wedstrijd kunt u contact opnemen met Met de komst van het gehandicaptenplatform aan de Noordzijde van het stadion kan Ajax nog beter voorzien in de vraag naar Ajax Supporterszaken: 020-3111444. plaatsen voor rolstoelgebonden supporters. Elk jaar komen de Ajax-spelers op bezoek in de Kinderkliniek. augustus 2004 109

Presentatiegids (1987-2013) | 2004 | | pagina 109