Gehandicaptenplatform Supportershome De Club Met een symbolisch doelpunt van niemand minder dan Marco van Basten en rondvlie gende confetti is op 15 februari 2003 het gehandicapten platform in de Amsterdam Arena officieel geopend. Naast de 55 al bestaande rolstoelplekken beschikt het sta dion nu over nog eens 61 rolstoelplaatsen en een zelfde aantal stoelen voor begeleiders aan de Noordzijde van het stadion. Het plat form, dat een totale oppervlakte heeft van 400 m2, is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de Amsterdam Arena, de Supportersvereniging Ajax en met financiële steun van de gemeente Amsterdam. Vanuit de gracht is via een hellingsbaan het enorme plateau achter het doel voor rol stoelgebruikers gemakkelijk te bereiken. Er zijn nu ook goede sanitaire voorzieningen voor gehandicapten naast het platform. Met de komst van het platform kan Ajax veel beter voorzien in de vraag naar plaatsen voor gehandicapten. Voor informatie om een wedstrijd te bezoe ken kunt u contact opnemen met Ajax sup porterszaken: 020-3111444 Afgelopen februari is het gehandicaptenplatform dat plaats biedt aan 61 rolstoelen feestelijk geopend. Na jaren van overleg met diverse supporters, de gemeente en de politie is begin november van het jaar 2002 het Supportershome voor alle Ajax-suppor- ters geopend. Het home, dat een oppervlakte van ruim 1150 vierkante meter bestrijkt, biedt plaats aan meer dan achthonderd supporters. Er is een prakti sche en toch gebruiksvriendelijke ruimte gecreëerd waar alles op het gebied van supportersactiviteiten mogelijk is. Zo kan een kaartavond voor de oudere supporters georganiseerd worden of een kinderbios voor de allerkleinsten. Op de wedstrijddag kan men natuurlijk met zijn allen onder het genot van een biertje mooie herinneringen ophalen. Tevens is er de mogelijkheid om te biljarten, een potje tafelvoetbal te spelen of gewoon gezellig samen de training te bekijken. Aan de voorzijde van het home heeft men een fantastisch uitzicht over de trainingsvelden. De bar van ruim veertien meter en de keuken met een uitgifteluik van vier meter moeten ervoor zorgen dat iedereen in een hoog tempo van een hapje of drankje wordt voorzien. De ingangen zijn aan de noord- en oostzijde van het stadion. De ingang aan de oostzijde bij station Strandvliet is speciaal aangepast voor de minder valide supporters. In aanwezigheid van een aantal prominente Ajacieden en tientallen supporters verrichte Jari Litmanen de officiële opening van het supportershome. AUGUSTUS ?003

Presentatiegids (1987-2013) | 2003 | | pagina 96