Voorwoord John Jaakke Arie van Eijden Ajax-hart Voorzitter AFC Ajax Voorzitter Raad van Commissarissen AFC Ajax NV Bij de terugkeer op het hoogste platform van het Europese voetbal oogstte Ajax vorig seizoen niets dan lof. De Engelse pers schreef massaal dat dit Ajax 'het team van de toekomst' is. De keerzijde van wat Leo Beenhakker toen 'rammelen aan de poort van het Europese voetbal' noemde, vindt zijn reflectie in het vertrek van Cristian Chivu en Andy van der Meyde. Wanneer teams van het kaliber AS Roma en Internazionale bij Ajax aankloppen, dan is duidelijk dat Ajax - hoe goed het de club ook gaat - zich daar niet tegen te weer kan stellen. Toch is Ajax, met Ronald Koeman voorop, ervan overtuigd dat opnieuw de strijd met de Europese top kan worden aangeknoopt. Met de versterkingen die Ajax heeft aangetrok ken, is het kwalitatieve peil van de selectie gegarandeerd. Het seizoen 2002-2003 heeft andermaal bevestigd dat Ajax in de basis gezond is. In tegenstelling tot vele andere BVO's lanceert de jeugdopleiding van Ajax aan de lopende band talenten die ogenschijnlijk moeiteloos de aansluiting bij de Europese top vinden. Met Wesley Sneijder (in één seizoen van Jong Ajax naar het Nederlands Elftal) als laat ste prominente exponent. Waar andere clubs op de jeugdopleiding bezuinigen, daar voegt Ajax dit seizoen twee teams aan die jeugdopleiding toe. Algemeen directeur AFC Ajax NV In de persoon van Danny Blind heeft Ajax sinds februari van dit jaar een nieuw hoofd van de jeugdopleiding. Danny is een voorbeeld van een Ajax-kopstuk met een Ajax-hart op een strategische positie. Ga maar eens na hoeveel officiële wedstrijden voor Ajax 1 binnen de club vertegenwoordigd zijn door bekende Ajacieden. Ronald Koeman (114) en Ruud Krol (457) bij Ajax 1. John van 't Schip (348), Marco van Basten (172) en Dick Schoenaker (348) bij Jong Ajax. Danny Blind (493) bij de A1. Arnold Mühren (219) bij de C2. Sonny Silooy (343) bij de D3. Bryan Roy (155) en Martin Wiggemansen (24) bij de E3. In de scouting zijn Ton Pronk (338), Piet Keizer (490) en Gerrie Mühren (298) goed voor meer dan duizend Ajax-wedstrijden. Op bestuurlijk niveau kan Klaas Nuninga bogen op 187 wedstrijden in Ajax 1. Het moge duidelijk zijn: verenigingsbreed klopt het Ajax-hart. Het klopt ook omdat het Ajax-hart vol verwachting is. De Ajacieden hielden het immers vorig seizoen niet alleen bij rammelen aan de Europese poort, ze trokken de poort zelfs open. Daarom is het met trots en verwachting in ons Ajax-hart dat wij hier Ajax aan u mogen presenteren. AUGUSTUS 2003 3

Presentatiegids (1987-2013) | 2003 | | pagina 5