I door een achillespeesblessure. Op rechtsback kan Koeman kiezen uit Hatem Trabelsi, Grygera en Nigel de Jong. Het middenveld is ook geen zorg voor Koeman. De trainer heeft hoogstens een luxe-pro bleem. Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Tomas Galasek, Steven Pienaar, Maxwell, Obo- dai, Yakubu, De Jong en Litmanen zijn allen daar inzetbaar. Tijdens de trip naar Engeland kan aanvoerder Litmanen wegens wat lichte klachten niet in actie komen. 'Maar hij traint wel,' zegt Koeman. 'En hij krijgt nu de voorbereiding die hij vorig seizoen miste.' Ruime basis Alleen over de aanval is de trainersstaf nog niet tevreden. Victor Sikora moet al snel gebles seerd afhaken en met het vertrek van Van der Meyde mist Koeman nu zijn eerste keuzes voor de links- en rechtsbuitenpositie. De trainer posteert in de oefenwedstrijden Pienaar op de rechtervleugel, maar dat lijkt ten koste te gaan van het rendement van de Zuid-Afrikaan. 'In de voorhoede is het nog zoeken,' laat Koeman weten. 'De jongens die nu links- en rechtsbui ten staan, zijn geen echte vleugelspelers. Daarom moet er ook een vervanger van Andy van der Meyde bijkomen. We hebben toch nog goede hoop dat dat op korte termijn gaat gebeu ren.' Door het ontbreken van echte buitenspelers lijkt Koeman met het idee te spelen om Ajax vaker in 4-4-2 te laten opereren, vooral in wedstrijden waarin grote tegenstand wordt verwacht. 'Tachtig procent van wat we als technische staf in ons hoofd hadden, is uitgekomen,' zegt Ronald Koeman halverwege de voorbereiding. 'Tijdens het Amsterdam Tournament kunnen we al meer zien wat het idee is.' Ajax sluit de voorbereiding af met winst in het Tournament, een opsteker zo vlak voor de wedstrijden in de voorronde van de Champions League. De 'ruime basis' van zo'n zestien spelers is wel bekend. De voorlopige conclusie is dat de groep sterker is geworden. 'Het is prettig werken met deze spelers en we hebben al veel vooruitgang gezien,' aldus Koeman. Joris Zandbergen augustus ?nrn

Presentatiegids (1987-2013) | 2003 | | pagina 17