Frank van Deursen Pim van Dord Rob Koster Spitsenduo De plannen van Ronald Koeman om in Engeland het spitsenduo Wesley Sonck en Zlatan Ibrahi- movic samen te laten spelen, vallen in duigen als de Zweed te kampen krijgt met een lies blessure. Tegen Nottingham Forest en Derby County speelt Sonck als diepste spits nog onge lukkig. 'Dit is een ander speltype dan hij gewend is,' weet Koeman. 'Dat het door de blessure van Zlatan niet gelukt is om hem en Sonck samen voorin te laten spelen, is een minpunt van dit trainingskamp. Hopelijk zal het tijdens het Amsterdam Tournament wel gebeuren.' Dat toernooi haalt de Zweed niet. Maar Koeman laat Ajax in de tweede wedstrijd, tegen Interna- zionale, wel in 4-4-2 spelen, met Rafael van der Vaart en Wesley Sonck als spitsen. Het werkt uitstekend. Sonck voelt zich lekkerder en Ajax wint met 3-0. Tijdens het Tournament moet Ajax het in de eerste wedstrijd tegen Liverpool (0-0) nog stel len zonder Zdenek Grygera. Tegen Inter is de Tsjech er alweer bij, nadat hij in recordtijd zijn tewerkstellingsvergunning heeft gekregen. Samen met Escudé in het centrum speelt Grygera opnieuw solide. Defensief lijkt Ajax er te staan. Koeman gebruikt afwisselend Grygera, Petri Pasanen, Yakubu en André Bergdolmo als tweede centrale verdediger naast Escudé. Voor die positie komt ook Johnny Heitinga in aanmerking, al is de jonge verdediger nog herstellende van een zware knieblessure. Maxwell, die in grootse vorm is, en Jelle van Damme nemen de linksachterplaats in. Alleen John O'Brien ontbreekt. De Amerikaan wordt weer geplaagd fysiotherapeut fysiotherapeut masseur - pedicure AUGUSTUS?003

Presentatiegids (1987-2013) | 2003 | | pagina 13