Jos Geijsel David Endt Edwin Goedhart Piet Bon Julien Escudé stond bovenaan arriveert 's avonds laat in De Lutte om nog twee dagen trainingskamp mee te kunnen maken. 'Hij is zeer sterk in de lucht en heeft een goed linkerbeen,' zegt Koeman over de centrale verdediger. 'Hij stond ook bovenaan ons lijstje, voor Frank de Boer. Toen die vrijkwam, wilden we dat wel proberen, maar Escudé volgen we al anderhalfjaar. We hebben voor iedereen die mogelijk zou kunnen vertrekken, een vervanger gescout.' Ook in het volgende trainingskamp kan Ronald Koeman een nieuwe aanwinst begroeten. Ajax gaat naar Engeland om daar te trainen en wedstrijden te spelen tegen Nottingham Forest en Derby County. Op de ochtend van vertrek meldt Zdenek Grygera zich bij de selectie. Hij is afkomstig van Sparta Praag en speelt in het nationale elftal van Tsjechië. De rechtsbenige inspanningsfysioloog teammanager verdediger stond in de belangstelling van clubs als Juventus en Monaco, maar kiest op spor tieve gronden voor Ajax. In zijn eerste wedstrijd, tegen Nottingham Forest, speelt Grygera een helft rechtsback als vervanger van Hatem Trabelsi. 'Grygera speelde alsof hij al jaren bij Ajax speelt,' zegt Koeman na afloop van het in 2-2 geëindigde duel. Ook voor centrale verde diger Escudé heeft de trainer lovende woorden. 'Hij heeft het in zijn eerste serieuze wed strijd voor Ajax prima gedaan.' Koeman vindt de twee nieuwe verdedigers belangrijke aan winsten voor zijn team. 'Ze hebben echt zin om voor Ajax te spelen. En ze zijn nog redelijk jong, maar hebben al de nodige ervaring. Ook vallen ze goed in de groep.' hoofd medische staf arts AUGUSTUS 2003

Presentatiegids (1987-2013) | 2003 | | pagina 11