Dit is Ajax! Zeven jaar na het winnen van de Champions League keert Ajax terug op het hoogste niveau van het Europese clubvoetbal. De landstitel behaald in het seizoen 2001-2002 gaf Ajax een rechtstreeks toegangsbewijs tot de UEFA Champions League. Naast het kampioenschap pakte Ajax bovendien de Amstel Cup. Er was zelfs sprake van een derde prijs, want al bij de start van het seizoen legde een 3-1 overwinning op Liverpool de basis voor de eindzege in The Amsterdam Tournament. Er zijn mindere manieren denkbaar om te onderstrepen dat Ajax de ambitie koestert voortdurend de strijd aan te binden met de beste ploe gen op de allerhoogste niveaus. Die ambitie koestert Ajax uiteraard ook bij de start van het sei zoen 2002-2003. Dat die ambitie ogenschijnlijk geen ondersteu ning vindt in het aankoopbeleid van Ajax is een misvatting. Ajax heeft traditioneel groot vertrouwen in de eigen clubstructuur, waarin de jeugdopleiding een cruciale rol speelt. Bovendien groeien de bomen in het Europese voetbal niet meer tot in de hemel en Ajax wil zo verstandig zijn niet mee te doen in het loven-en-bieden-spel met transferbedragen van een hoogte die het voortbestaan van onze club in gevaar zou kunnen brengen. Anno 2002 presenteert Ajax zich daarom graag als een stabiele organisatie met reële perspectieven. Niet als een bouwer van luchtkastelen. Niet als een doelloze hemelbestormer. Ajax belooft zijn fans maximale inzet in een herkenbare, aanvallende speelstijl met als doel het hoogst haalbare te realiseren. Op alle fronten: in het Amsterdam Tournament, in de Amstel Cup, in de Holland Casino Eredivisie en in de Champions League. Dat die instelling zijn vruchten afwerpt, hebben Ronald Koeman en zijn selectie in het seizoen 2001-2002 meer dan bewezen. Veel is Ajax er bovendien aan gelegen voor u als fan een sfeer te scheppen waarin u kunt genieten van het voetbal. Een sfeer waarin veiligheid voor iedere bezoeker een onwrikbaar uitgangs punt is. In deze eerste uitgave van Ajax Magazine van het seizoen 2002- 2003 stelt Ajax zich zoals u gewend bent voor op een wijze waar bij de nadruk vooral ligt op het in beeld brengen van de spelers en de staf, de geschiedenis en de vele andere kenmerkende aspecten van onze club. Dit jaar is aan de Presentatiegids een tweetalige Seizoengids/Season Guide toegevoegd. In dit boekje leest u onder andere over alle maatregelen die Ajax heeft geno men om het bezoeken van onze thuiswedstrijden zo veilig en plezierig mogelijk te maken. Verder treft u de breedst mogelijke selectie van informatie over Ajax aan. Adressen en telefoonnum mers, uitslagen en statistieken, biografieën en records, reglemen ten en openingstijden. Kortom: Ajax in al zijn facetten. Facetten die er hopelijk toe bijdragen dat u Ajax op een veilige en plezie rige manier kunt volgen in al zijn sportieve prestaties. Dit is Ajax! Om het hele seizoen te koesteren.

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 7