"O fU CD CO 'Het is duidelijk dat ik hem terughaal met het idee om hem eerste keeper te laten zijn. Maar Lobont weet dat hij, hoewel hij de voorkeur heeft, moet presteren. Ik hoop ook dat de andere keepers op zo'n manier de strijd met _l_j hem aangaan dat hij niet het idee krijgt dat het CO zomaar beslist is.' De tweede en de derde keeper wil Koeman - afwisselend laten keepen bij Jong Ajax. 'De ro doelmannen die niet in het eerste keepen, 4- CO moeten toch wedstrijdritme opdoen. Misschien 'a; wissel ik wel af wat betreft de reservekeeper. Dat is alleen maar goed voor de ontwikkeling van een jonge speler als Maarten Stekelenburg.' Ze trainen alle drie met het eerste. Koeman +-> heeft daar een goede reden voor: 'Ze moeten cÜ namelijk geconfronteerd blijven worden met O) snelle situaties en met de beste spelers.' O) i oo Belangrijke speler De verdediging zal ten opzichte van vorig sei- oo zoen niet anders zijn. In de media werd hevig +-> <T3 gespeculeerd over een eventueel vertrek van si Cristian Chivu naar Madrid of Rome. De Roe- v* CD t sz meen zal echter nog zeker een jaar de defensie ro r— van Ajax leiden. CD .a Koeman: 'Het is voor het team heel belangrijk Koeman is blij dat aanvoerder Chivu bij dat Chivu is gebleven. Hij was en is een van de Ajax is gebleven. belangrijkste spelers van het elftal, qua kwali teit, qua uitstraling. Hij is de aanvoerder. Ik denk dat het voor hemzelf ook heel goed is dat hij gebleven is. Hij heeft ingezien dat het beter is voor zijn carrière om nog te blijven. En mis schien was de interesse van de andere clubs wel niet zo concreet als iedereen dacht.' Chivu lijkt daarmee de aangewezen speler om het team naar een hoger niveau te brengen in de Champions League. Kan hij dat aan? Koeman: 'Hij heeft veel internationale ervaring met Roemenië opgedaan. En ja, hoewel hij pas 21 is, verwacht ik van hem toch dat hij op het Europese platvorm zijn eigen spelniveau behoudt, zodat de rest zich aan hem kan optrekken. Maar met alle respect, ook Chivu heeft nog nooit Champions League gespeeld. Ook voor hem is het een nieuwe ervaring.' Naast Chivu staat net als vorig jaar een speler die wel ervaring in de Champions League heeft. 'André Bergdolmo is een en/aren jongen met een bepaalde rust in zijn spel. Dat heeft een elf tal nodig.' De aanwezigheid van Petri Pasanen en Jelle van Damme - vorig seizoen op proef, dit seizoen onder contract - maakt dat het centrum van de verdediging flink bezet is. 'Jelle van Damme is erbij gehaald omdat ook op deze plek niet bin nen Ajax iemand voor het oprapen ligt, al hele maal niet iemand met een linkerbeen. Het is een jonge jongen die zich goed aan het ontwik kelen is. Met hem loop je geen schade op. Jon gens zoals hij zijn gasten die je er graag bij wilt hebben. En vergeet niet dat Yakubu ook op die plek zou kunnen spelen. Hij verliest door zijn enthousiasme weieens het overzicht, maar hij is voor Ajax voor in de toekomst een prima spe ler.' Oudgedienden Rechts achterin is Koeman zeer tevreden over Trabelsi. Voor die positie hoopt hij dat ook Johnny Heitinga, die nog wat last ondervindt van zijn knie, snel weer fit bij de groep kan aan haken. Op links in de defensie is het eerste 'slachtoffer' gevallen. Koeman: 'Aan het eind van vorig sei zoen heb ik met Tim de Cler een gesprek gehad waarin ik heb aangegeven dat hij tweede keus achter John O'Brien is. En hij moet ook nog de concurrentie aangaan met Maxwell. Ik gun alle spelers de beste carrière en ik heb er niets aan als spelers met tegenzin bij een club blijven en chagrijnig gaan rondlopen. Als De Cler dus niet met zijn situatie kan leven, dan valt er te praten over een vertrek.' Binnen de selectie vindt Koeman O'Brien dus de beste linksback. 'Dat heeft hij vorig seizoen laten zien. Ik weet ook wel dat hij op een andere positie ook goed tot zijn recht komt. Hij heeft een uitstekend WK gespeeld op het mid denveld. Maar daar hebben we al zoveel spelers voor.' AJAX PRESENTATIEGIDS 2002-2003

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 16