verkijkt op zijn vertrek. Ze gaan daar te gemak kelijk mee om, terwijl het een aderlating voor het team zal zijn.' Ajax moet dit seizoen niet alleen de strijd aan met de Nederlandse top. Het mag zich ook weer meten met de besten van Europa. Als spe ler heeft Koeman goede herinneringen aan de Champions League. Als trainer is zijn ervaring net als bij de spelersgroep een stuk minder op het hoogste Europese podium. De trainer is realistisch over de capaciteiten van zijn team, maar vindt niet dat Ajax voor spek en bonen moet meedoen. 'Ten eerste is het fantastisch dat Ajax zich geplaatst heeft. Dat is al een doel op zich dat bereikt is. Maar ik ben wel iemand die, als ik ergens aan mee doe, niet alleen wil genieten van het meedoen. Ik wil dan ook iets bereiken. En dat wat we in dit geval willen bereiken is de tweede ronde. Dat wil overigens niet zeggen dat als we de tweede ronde niet halen het Champions-Leagueverhaal mislukt is. Dat hangt ook af van de tegenstanders die we loten. We moeten onze huid hoe dan ook zo duur moge lijk verkopen. We moeten het maximale eruit halen. 'Het WK heeft aangetoond dat de grote landen of grote clubs met het meeste geld niet auto matisch meer de besten zijn. Niets is meer onmogelijk. Dat is ook de uitdaging voor de clubs die niet kunnen beschikken over het meeste geld en niet iedereen maar kunnen kopen die ze zouden willen hebben. Als je het goed georganiseerd hebt en je tot het uiterste gaat, dan is alles mogelijk. Niets is onmogelijk in het leven. Die instelling hoort ook bij mij. Dat is een karaktertrek in me. En die wil ik heel graag overbrengen op de groep.' Aankopen Met het participeren in de Champions League en met de strijd om de prijzen in Nederland, wordt het een zwaar seizoen. Koeman heeft de groep waar het mee moet gebeuren een half jaar kunnen inventariseren en kwam tot de con clusie dat, om alle posities dubbel te kunnen bezetten en om meerdere systemen te kunnen spelen, er een vleugelspits bij moest komen. Lang leek Ajax aan het kortste eind te trekken, maar omdat de transfer van Victor Sikora naar Fulham op het laatste moment afketste, kon de buitenspeler van Vitesse alsnog ingelijfd wor den. En toen bleek er zelfs ruimte te zijn voor nog een aankoop, Nourdin Boukhari. 'Ik wilde er graag een versterking bij hebben die iets zou toevoegen aan het elftal. Ook Boukhari stond op ons lijstje, maar Sikora had de priori teit aangezien hij op een hoger niveau gespeeld heeft en international is. Boukhari is technisch vaardig en past bij Ajax, maar is ook gehaald met het oog op de toekomst. Er staat namelijk vanuit de jeugd niemand in de rij voor de links buitenpositie. Ik ben zeer tevreden over de aan kopen. Voor de twee plaatsen voorin aan de buitenkant heb ik nu vier spelers: Van der Meyde, Sikora, Wamberto en Boukhari.' De positie in het doel is zelfs driedubbel bezet. Bogdan Lobont, Maarten Stekelenburg en Joey Didulica moeten de strijd met elkaar aangaan. Lobont heeft een streepje voor. O) S- <D +-> co <L> De Roemeense Ajacieden op de fiets tij dens het trainingskamp in De Lutte. Lobont heeft ten opzichte van Didulica en Stekelenburg een streepje voor in de concurrentiestrijd om de plek in het doel. AJAX PRESENTATIEGIDS 2002-2003

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 15