X co 00 00 CU 4-> CO -Q CD •r—5 CD CD -P CO CD "O X ra CD De persconferentie is nog volop aan de gang als op de Ajax-website het nieuws al wereldkundig wordt gemaakt. Ook wedstrijdverslagen en - beelden staan snel na het laatste fluitsignaal online. Maar www.ajax.nl biedt meer. Op 28 april 2002 lanceerde Ajax samen met strategisch partner KPN de nieuwe Ajax-website: www.ajax.nl. Met het gebruik van geavanceerde technologie en de introductie van een compleet gemoderniseerde 'look and feel' is de website van Ajax klaar voor de toekomst. Onze rijke voetbalgeschiedenis, voorbeschou wingen, interviews in tekst en geluid, spelersin formatie en up-to-date statistieken zijn door de heldere structuur van de website makkelijk terug te vinden. Via het forum en de chat kunnen sup porters bovendien hun mening geven. De Media Planet vormt een bijzonder onderdeel op de website. In deze rubriek staan de video beelden van de mooiste doelpunten uit de Ajax- historie. In de toekomst zal deze rubriek worden uitgebreid met meer breedbanddiensten. Ajax Travel biedt op de website reizen aan naar wedstrijden van Ajax in het buitenland. Ook kan de supporter hier reizen naar wedstrijden van andere Europese topclubs boeken. Supporters kunnen verder via de online webwinkel een scala aan Ajax-artikelen bestellen en kopen. Met de nieuwsbrief AjaxMail ontvang je het laat ste nieuws in je mailbox. AjaxMail wordt twee keer per week verstuurd. Aan de vernieuwde Ajax-website werkten de vol gende partijen mee: KPN (strategisch partner), GX (bouwpartner), Planet Internet (hosting), Davinci (consultancy), Wehkamp (Ajax Shop) en ATP Reizen (Ajax Travel). i I De Ajax-SMS-diensten zijn een ideaal middel om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwsfeiten en de actuele wedstrijdinformatie. Je ontvangt deze informatie namelijk via je mobiele telefoon. Match Info Met de SMS-dienst Match Info ontvang je het laatste officiële wedstrijdnieuws. Per wedstrijd ontvangt een abonnee drie berichten. De redac tie verstuurt de opstelling wanneer de coach zijn team officieel bekend heeft gemaakt. Na vijfenveertig minuten en negentig minuten wor den de rust- en eindstand inclusief doelpunten makers en bijzonderheden verstuurd. Aanmelden is gemakkelijk. Stel een SMS-bericht op met daarin de tekst: Ajax match aan. Stuur dit bericht naar nummer 4222. Je ontvangt ver volgens een bericht met de mededeling dat je bent aangemeld. Je ontvangt vanaf dat moment drie keer per wedstrijd een Match-lnfobericht. News Flash Naast actuele wedstrijdinformatie wil je als fan natuurlijk op de hoogte blijven van de laatste nieuwsfeiten. De SMS-dienst News Flash voor ziet hierin. Abonnees krijgen namelijk het laat ste nieuws over aankopen, blessures en kaart verkoop via een SMS-bericht op hun mobiele telefoon. Je meldt je aan door een SMS-bericht met de tekst 'Ajax news aan' te sturen naar het num mer 4222. Vervolgens krijg je een SMS-bericht met de mededeling dat je bent aangemeld. Ajacied van de Wedstrijd Zoals het hoort. Jij als fan beslist wie de beste Ajacied van het veld is. Met je mobiele telefoon kun je je stem uitbrengen op de Ajacied van de Wedstrijd. Zowel bij de wedstrijden van Ajax 2 in de Amstel Cup als bij reguliere wedstrijden van het eerste elftal kun je stemmen en een Ajax Clubphone winnen. De einduitslag wordt bekend gemaakt op de grote schermen in het stadion. Kies het nummer van de speler die jij tot Ajacied van de wedstrijd wilt uitroepen en SMS dat spelersnummer naar 4222. Je krijgt een bericht dat je hebt gestemd. Mido werd vorig seizoen het vaakst (vier maal) uitgeroepen tot Ajacied van de Wedstrijd. Bij Ajax - SC Heerenveen op 17 maart 2002, toen de Egyptenaar beide Ajax-doelpunten voor zijn reke ning nam, kreeg hij zelfs 75 procent van de per SMS uitge brachte stemmen. 147

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 147