Rafael van der Vaart begint fit aan het nieuwe seizoen. omdat we in Nederland al het hoogste behaald hebben. Gek genoeg was het misschien gemak kelijker geweest als we vorig jaar één van de twee prijzen hadden gewonnen, dan zouden we dit jaar onszelf kunnen verbeteren. Niet dat ik niet verschrikkelijk blij ben met het behaalde succes, hoor. Maar het schept bepaalde ver wachtingen en het geeft een druk om weer wat meer te behalen.' Ook de supporters willen meer. Meer succes, maar ook beter spel met aanvallend voetbal. Is dat verlangen realistisch? 'Het publiek mag eisen dat Ajax weer voor het kampioenschap gaat. Het Ajax-publiek heeft echter één probleem. Het heeft in het verleden al heel veel successen meegemaakt, met gewel dig mooi voetbal. Het elftal van 1995 was fan tastisch. Het is niet reëel om deze ploeg met dat elftal te vergelijken. De tijden zijn nu anders, de spelers zijn anders. Dat was een groep die aan de top van hun kunnen zat. Nu hebben we spelers die nog groot moeten worden. Het is niet juist om dat te vergelijken. De ploeg is in mijn ogen ten opzichte van een half jaar gele den wel beter gaan voetballen; we zijn als team gegroeid. Maar het is heel moeilijk om het zelfde resultaat als vorig seizoen te behalen.' Tegenstand De strijd om de eerste plek in de Holland Casino Eredivisie en om de finaleplaats in de Amstel Cup zal volgens Koeman weer uit draaien op een gevecht tussen de 'klassieke' top drie. Vooral PSV is een geduchte concur rent. 'PSV gaat niet de punten verspelen die ze vorig jaar in de eerste helft van het seizoen hebben verspeeld,' voorspelt Koeman. 'Ik verwacht dat PSV meer tegenstand biedt. Mede gezien het feit dat er vorig jaar veel fout zat binnen de club en er problemen waren tussen een aantal spe lers en de trainer. Die problemen zijn er nu niet meer. 'Wat Feyenoord betreft moeten we nog maar afwachten hoe sterk zij zijn. De ploeg is vorig seizoen erg afhankelijk geweest van Van Hooijdonk en Tomasson. Ik vraag me af of Van Hooijdonk weer zo belangrijk kan worden en Tomasson is weg. Ik denk dat Feyenoord zich i Lang leek Ajax aan het kortste eind te trekken, maar omdat de transfer van Vic tor Sikora naar Fulham op het laatste moment afketste, kon de buitenspeler van Vitesse alsnog ingelijfd worden. AJAX PRESENTATIEGIDS 2002-2003

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 13