Bordjesclub Supporterszaken Supportersbali e De club Op 3 december 1937 deelde Ajax-voorzitter Marius Koolhaas voor de eerste keer een bordje uit. Zo'n zestig werkende leden met 25 jaar trouwe dienst ontvingen de later zo felbegeerde tro fee. Een traditie was geboren, want nog steeds komen de man nen van de Bordjesclub jaarlijks bijeen en inmiddels hebben meer dan honderdtwintig leden een bordje ontvangen. De Bordjesclub werd opgericht in april 1946 en drie maanden later, op 27 juli, ontmoetten de leden elkaar voor het eerst in het Amsterdamse Minerva Paviljoen. Een keur aan ontmoetingen volgde en meestal kwam het gezelschap bijeen rond 18 maart, de verjaardag van Ajax. De leden van de Bordjesclub zijn minimaal vijfentwintig jaar lid van Ajax. Voor deze jaren van trouwe dienst ontvangen zij een bijbehorend bordje. Wie veertig jaar lid is, ontvangt een bordje met zijn naam erop en een lidmaatschap van vijftig jaar wordt gehonoreerd met de gouden Ajax-speld. Deze speld wordt voor zien van een briljantje wanneer iemand zestig jaar lid is en voor de echte doorzetters, zij die zeventig en vijfenzeventig jaar lid zijn, ligt een fraai Ajax-horloge in het verschiet. Naast de jaarlijkse bijeenkomst kent de Bordjesclub nog een andere traditie. Per keer worden namelijk een paar mannen die bij Ajax werken of zich voor de club inzetten, uitgenodigd om de bijeenkomst bij te wonen. Voor velen een enorme eer, want de Bordjesclub ademt Ajax. De Bordjesclub komt jaarlijks rond de verjaardag van Ajax bijeen op de Toekomst voor het traditionele diner. Ajax-supporters die hun club wil len steunen bij uitwedstrijden, moeten in het bezit zijn van een Uitkaart. De aan vraag van een Uitkaart wordt behandeld door de afdeling Sup porterszaken. Supporterszaken is de afdeling van Ajax die alle zaken behandelt die direct met de supporters te maken hebben. De medewerkers verzorgen de administratie en verzending van alle seizoen- en clubkaarten. Ajax Supporterszaken is hét aanspreekpunt voor supporters, die er terecht kunnen met al hun vragen. Naast de seizoenkaartenad ministratie is Supporterszaken ook verantwoordelijk voor de administraties van de Club Cards, de Supportersvereniging en de Kids Club. Ajax Supporterszaken is van maandag tot en met vrij dag bereikbaar via telefoonnummer 020-3111444 van 9.00 tot 17.00 uur; tijdens de zomerstop van 10.00 tot 16.00 uur. Vanaf november 2001 is in plaats van de Ajax Administratie de Ajax Supportersba lie gekomen. Deze balie is te vinden in de Fanshop van de Amsterdam Arena naast de hoofdingang. Supporters hoeven nu niet de hele Arena door om iemand van Ajax te spreken. Meteen bij binnenkomst staan onze medewerkers in een echte Ajax-omgeving iedereen te woord. De Supportersbalie is een verlengde van de afdeling Supporterszaken; de medewerkers van de balie weten dus alles van de verschillende administraties en kunnen antwoord geven op alle vragen. Daarnaast kan iedereen bij de balie terecht voor het afsluiten van lidmaatschappen, voor bet alingen, voor de aanvraag van uitkaarten, voor kaarten voor het museum en voor nog veel meer. Openingstijden Ajax Supportersbalie: maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 14.30 uur. De balie is telefonisch niet bereikbaar. De Supportersbalie is ook op zaterdag geopend. AJAX PRESENTATIEGIDS 2002-2003

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 129