daadwerkelijk hebben waargemaakt. En van dat vertrouwen wordt een voetballer beter. De jon gere spelers zijn dus individueel gezien iets gegroeid ten opzichte van een half jaar geleden. En als elftal zijn we daarom dus verder. Maar daar staat tegenover dat alleen Winter, Wit- schge, Bergdolmo en Galasek ooit Champions League hebben gespeeld. Dat zijn maar vier spelers, wat aangeeft dat het op internationaal niveau geen en/aren groep is.' Er is dus op het mentale vlak progressie geboekt. 'Maar het kan altijd beter,' vervolgt de trainer. 'We hebben veel buitenlandse spelers die op zichzelf gericht zijn. Ze zijn erg met hun eigen wedstrijd bezig. In Nederland willen we altijd graag dat spelers ook met elkaar bezig zijn en elkaar coachen. Maar dat is niet iets wat van vandaag op morgen gerealiseerd wordt. Daar heb je tijd voor nodig. Je moet dan langer met dat soort spelers gewerkt hebben.' Op voetbaltechnisch en -tactisch gebied viel er volgens Koeman bij zijn komst nogal wat te doen aan het positiespel. En dat vindt hij nog steeds. 'Er worden nog steeds domme fouten gemaakt. Maar wel fouten die trainbaar zijn. Hoewel het natuurlijk ook aan de kwaliteit van spelers kan liggen. En de ene speler leert sneller dan de andere. Het heeft soms ook te maken met de positie die de voetballer inneemt in het elftal.' Koeman vindt wel dat de groep leergierig is en dat het aan inzet niet ontbreekt. De jongens zijn enthousiast. Soms te enthousiast. 'Ik zie vaak dat ze te veel willen in een te hoog tempo, waardoor het overzicht verloren wordt. Vaak als je in een lager tempo speelt, heb je een beter overzicht, waardoor de uitvoering beter is. Maar Q_ het is wel positief en een enorme pre dat ze er iedere keer weer voor gaan en voor blijven gaan. Ze doen hun stinkende best en geven meer dan honderd procent.' Aanvallend voetbal CD Op basis van de tomeloze inzet van de spelers, eg de vechtlust van de ploeg en de teamgeest had het afgelopen turbulente seizoen met het beha len van de dubbel een geweldige afloop. Koe man en de zijnen hebben zich ten doel gesteld ook dit seizoen mee te doen in de strijd om het CU CD O") Volgens Koeman vormt hij met Ruud Krol en Tonny Bruins Slot een technische staf die plezier uitstraalt. 4-> O 1 00 CU c 00 03 c +-> •1— +-> 13 C CU -M CO CO to co >s c c O A1AX PRESENTATIEGIDS 2002-2003 11

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 11