Grote vreugde bij Ajax Cl na het behalen van het kampioenschap. De uitbreiding van de jeugdop leiding met een F-juniorenteam is een groot succes gebleken. een heel andere cultuur komen, de warmte van een echte familie. Dankzij de gastgezinnen leren de buitenlandse spelers de Nederlandse cultuur beter begrijpen en zijn ze de taal sneller machtig. De gezinnen vormen een essentieel onderdeel van de begeleiding van spelers bij Ajax. De spelers maken na verloop van tijd vaak deel uit van een familie. De jeugdelftallen van Ajax maken regel matig trips naar het buitenland. In maart nam Ajax D2 deel aan een toernooi in het Spaanse Lloret de Mar, waar de tweede plaats behaald werd. Kampioenen In het afgelopen seizoen werden vijf elftallen kampioen. De Al van Danny Blind werd lands kampioen, een titel die in 1998 voor het laatst behaald werd. Wim Kwakmans BI, de Cl van Hennie de Regt, de D2 van Maarten Stekelen burg en het F-team van Dennis de Haan waren de sterkste ploegen van hun afdeling. Boven dien werd de BI ook nog Nederlands kampioen door de winnaar van de andere afdeling PSV te verslaan. In de rust van Ajax - FC Den Bosch, de laatste thuiswedstrijd van het vorige seizoen, liepen de kampioenselftallen hun traditionele ereronde door het stadion. F-selectie Vorig seizoen had de jeugdopleiding voor het eerst een F-selectie. Daarmee wilde de club de mogelijkheid scheppen nog eerder talenten in te lijven om zo nog eerder een volgende Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder of Johnny Hei- tinga te kunnen ontdekken. De introductie van de F-jes, die op een half veld zeven tegen zeven spelen, was een groot succes. Het plezier straalde ervan af. Met niet te veel trainen, maar voornamelijk door te spelen hebben de jonge tjes onnoemelijk veel geleerd. Ze werden dan ook met een ruime voorsprong op nummer twee DCG kampioen. De jongste talenten maakten 114 doelpunten en kregen er slechts vier tegen. Simnnp Tncx AJAX PRESENTATIEGIDS 2002-2003

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 116