i R i I ini-i 55S! J 1 co Trainers en leiders Elftal Trainer Leider Al-0/19 Danny Blind Rolf Grootenboer CD A2-0/18 Dick de Groot Teun Bogaard "O BI-0/17 Wim Kwakman Cor van Eijden B2-0/16 Edmond Claus Hans Erik Muller CD Cl-0/15 Maarten Stekelenburg Herman Pinkster C2-0/14 Arnold Mühren Wim Stuut Dl-0/13 Robin Pronk Frits Andriese C D2-0/12 Brian Roy Rob Kalse CD El-0/11 Patrick Ladru Henk van Teunenbroek CO E2-0/10 Edwin Kortlevers Joop van Nielen F1-0/9 Dennis de Haan Joop Leeuwendaal CD Fred Grim Keeperstrainer •i René Wormhoudt Aerobics- en individuele trainer 03 Wedstrijdsecretariaat Hans Bijvank Wedstrijdsecretaris junioren 1— Floris Thoolen Wedstrijdsecretaris D-, E- en F-junioren c CD CO L. CD 03 Dl-0/13 D2-0/12 El-0/11 E2-0/10 F1-0/9 Fred Grim René Wormhoudt Wedstrijdsecretariaat Hans Bijvank Floris Thoolen Trainer Danny Blind Dick de Groot Wim Kwakman Edmond Claus Maarten Stekelenburg Arnold Mühren Robin Pronk Brian Roy Patrick Ladru Edwin Kortlevers Dennis de Haan Leider Rolf Grootenboer Teun Bogaard Cor van Eijden Hans Erik Muller Herman Pinkster Wim Stuut Frits Andriese Rob Kalse Henk van Teunenbroek Joop van Nielen Joop Leeuwendaal Keeperstrainer Aerobics- en individuele trainer Wedstrijdsecretaris junioren Wedstrijdsecretaris D-, E- en F-junioren na acht jaar vertrokken bij Ajax. Hij is hoofd jeugdopleidingen van HFC Haarlem geworden. Dit is een uitvloeisel van de samenwerking tus sen Ajax en Haarlem. Talent van het jaar leder jaar wordt een jeugdspeler uitgeroepen tot Talent van het jaar. Vaak was de keus niet moeilijk, maar vorig seizoen werden drie spe lers genomineerd: Nigel de Jong, Nando Rafael en Wesley Sneijder. Alle drie grote talenten die in de categorie Van der Vaart en Heitinga vallen. Uiteindelijk kreeg Sneijder de titel. Hij speelt sinds zijn achtste jaar al bij Ajax en zit inmiddels bij het tweede elftal. 1 Studie- en begeleidingscommissie Bij Ajax draait het niet alleen maar om hoe goed de jongens kunnen voetballen, ook hun schoolprestaties worden nauwlettend in de gaten gehouden. Om die niet te laten lijden onder de voetbalopleiding heeft de club een Studie- en begeleidingscommissie ingesteld. De spelers, waarbij de nadruk ligt op de A-, B- en C-junioren, worden intensief begeleid en onder steund bij hun schoolopleiding. Op de dagen dat er wordt getraind, zijn meerdere gekwalifi ceerde leraren aanwezig op de club. Zij staan weer onder leiding van studiecoördinator Jur Ronner. Ronner gaat ook geregeld mee naar buitenlandse toernooien, waar hij de jongens die nog naar school gaan, begeleidt. Als het nodig is neemt hij ook examens af. Ajax werkt daarnaast ook nauw samen met de ongeveer vijftig scholen waarop de spelers zitten en die samenwerking is uitstekend. Via een uitgebreid netwerk van busjes worden de jongens van school gehaald, zodat zij op tijd kunnen zijn voor de training, waarna weer gestudeerd moet worden. Gastgezinnen Onontbeerlijk bij de jeugdopleiding van Ajax zijn de gastgezinnen. In de loop de jaren zijn steeds meer jonge talenten uit het buitenland gekomen. Bij Ajax worden die jongens sinds jaar en dag opgevangen in zogeheten gastge zinnen. leder gezin neemt een of meerdere jonge talenten in huis en zorgt ervoor dat zij de trainingen en wedstrijden niet hoeven te mis sen. Bovendien geven deze mensen de jongens die vaak ver van hun geboorteland zijn en uit i Fred Grim vervolgt zijn loopbaan bij Ajax als keeperstrainer van de jeugd. Talent van het jaar Wesley Sneijder. AJAX PRESENTATIEGIDS 2002-2003 115

Presentatiegids (1987-2013) | 2002 | | pagina 115