René Wormhoudt Aerobics- en individuele trainer Edmond Claus Keeperstrainer Laszlo Jambor Loop- en coördinatietrainer Jos Geysel Inspanningsfysioloog jaren zijn steeds meer jonge talenten uit het buitenland naar Amsterdam gekomen. Bij Ajax worden die jongens sinds jaar en dag opgevangen in zogeheten gastgezinnen. Ieder gezin neemt een of meerdere jonge talenten in huis en zorgt ervoor dat zij de trainingen en wedstrijden niet hoeven te missen. Bovendien geven deze mensen de jongens, die vaak heel ver van hun geboorteland zijn en uit een heel andere cultuur komen, de warmte van een echte familie. Dankzij de gastgezinnen leren de buitenlandse spelers de Nederlandse cultuur beter begrijpen en zijn ze de taal sneller machtig. Momenteel zijn ongeveer twaalf gastgezinnen aan Ajax verbonden. De gezinnen vormen een essentieel onderdeel van de begeleiding van spelers bij Ajax. De spelers maken na verloop van tijd vaak deel uit van de familie. Toernooien De jeugdelftallen van Ajax nemen deel aan sterk bezette toernooien in het buitenland. De tegenstand die zij hier ontmoeten en het gezamenlijk in het buitenland verblijven leveren belangrijke ervaringen op, zowel op voetbal- als op mentaal en persoonlijk gebied. Daarnaast organiseert Ajax zelf toernooien op de Toekomst. Deelname aan internationale toernooien is onderdeel van de jeugdopleiding. Vorig jaar won de A1 een toernooi op Mallorca door in de finale Barcelona met 4-2 te verslaan. Traditiegetrouw werden vorig seizoen in de rust van de laatste thuiswedstrijd, tegen AZ, de kampioenen van de jeugd gehuldigd in de Arena. Foto: Louis van de Vuurst nog eerder talenten inlijven om zo nog sneller een nieuwe Rafael van der Vaart of een Johnny Heitinga in het vizier te krijgen. In de voorgaande jaren werden al jonge jongentjes gescout bij clubs of werden zij eruit gepikt op de Talentendagen die dan op woensdagmiddag met de E2 mochten meetrainen. Ajax heeft nu besloten om een F-selectie op te richten zodat al een heel jaar met deze kinderen gewerkt kan worden en ook een competitie kan worden afgewerkt. De elf talentjes spelen op een half veld zeven tegen zeven. Kampioenen In het afgelopen seizoen werden drie jeugdelftallen kampioen. De Cl van Hennie de Regt, de C2 van Arnold Mühren en de D2 van Maarten Stekelenburg waren de sterkste ploegen in hun afdeling. Tijdens de rust van Ajax - AZ, de laatste thuiswedstrijd van het vorig seizoen, liepen de kampioenselftallen hun traditionele ereronde door het stadion. F-selectie Voor het eerst dit seizoen heeft de jeugdopleiding een F-selectie. De club wil Trainers en leiders Elftal Trainer Al Danny Blind A2 Dick de Groot BI Wim Kwakman B2 Wilco van Buuren Cl Hennie de Regt C2 Arnold Mühren Dl Robin Pronk D2 Maarten Stekelenburg El Patrick Ladru E2 Edwin Kortlevers F1 Dennis de Haan Leider Rolf Grootenboer Teun Bogaard Cor van Eijden Hans Erik Muller Herman Pinkster Wim Stuut Frits Andriese Rob Kalse Henk van Teunenbroek Joop van Nielen Joop Leeuwendaal Foto: Hans Bijvank Wedstrijdsecretariaat Hans Bijvank Wedstrijdsecretaris junioren Floris Thoolen Wedstrijdsecretaris D-, E- en F-junioren Foto: Louis van de Vuurst De jeugdspelers van Ajax worden intensief begeleid bij hun schoolopleiding. AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 99