Voorwoord Dit is mijn laatste voorwoord in een presentatiegids van Ajax, want ik ga mijn laatste seizoen in als voorzitter van onze club. Ik schrijf het dan ook met een tikje weemoed. Ajax heeft tot en met 1995 louter hoogtepunten gekend, met een mooie, relatief jonge selectie. Door het Bosman arrest raakten wij vele talenten in een te hoog tempo kwijt, meestal zonder dat daar voor onze club wat tegenover stond. Daardoor werd het dal, waar elke club om de zoveel jaar in terechtkomt, bij ons extra diep en duurde het voor ons allemaal veel te lang voordat we er weer uit begonnen te krabbelen. Ik ben er inmiddels van overtuigd dat de tijd met overwinningen en het behalen van prijzen weer voor de deur staat en dat de jonge veelzijdige spelers die wij in deze presentatiegids presenteren in staat zullen zijn de Ajax- harten weer vaker sneller te doen kloppen. Onze technisch directeur, Leo Beenhakker, geeft verderop in een interview zijn mening over de huidige selectie en de richting waarin Ajax het op technisch gebied zoekt. Ik sta daar volledig achter. Leo en Co hebben ons eerste team in menig opzicht een nieuw gezicht gegeven en doen dat op een wijze die Ajacieden bevalt, getuige het grote aantal seizoenkaarten dat ook dit jaar weer is verkocht. Het wordt voor Nederlandse clubs in financieel opzicht moeilijker en moeilijker om de race met de 'groten' van Europa bij te houden. Maar ondanks dat feit, ligt daar nog steeds onze ambitie en we zullen dat door middel van 'kwaliteit op alle fronten' zo goed mogelijk blijven proberen. Kwaliteit in de jeugdopleiding, in de individuele trainingen, in de scouting, in het technisch beleid als geheel, maar ook in het commercieel, financieel en algemeen beleid van onze club. Het geheel ondersteund door een fantastisch 'backoffice'. longe mannen en vrouwen die achter de schermen hard werken om mede mogelijk te maken wat we met onze club allemaal willen. Hun foto staat nooit in een presentatiegids en vandaar dat ik hier eens apart aandacht en waardering voor hen vraag. U, die dit blad leest, supporter van onze club, u dank ik 'last but not least' voor uw niet aflatende steun en aanhankelijkheid, of die nou goedkeurend, of soms ook kritisch is. u heeft, net als wij, het beste met uw club voor en geeft aan wanneer u tevreden bent, Foto: Louis van de Vuurst of zich zorgen maakt. Daar ben ik blij om, want u houdt er ons scherp mee en het geeft bovendien aan dat u echt deel van de familie wilt zijn. Maar bedenk: Ajax is als wuivend riet: het kan nog zo hard stormen, toch komt het altijd weer overeind. Ik wens u een fantastisch seizoen toe. Michael van Praag Voorzitter AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002 7

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 7