In Peter Boeve (Staverden, 14 maart 1957) heeft Ajax - naast Adriaanse - een tweede trainer bij de selectie die in zijn actieve loopbaan verdediger was. Dat betekent niet dat Boeve aanvallend voetbal schuwt. Integendeel, in zijn Ajax-tijd (1979-1988, 296 officiële wedstrijden) was Boeve een verdediger die graag en enthousiast naar voren stormde, en ieder seizoen zijn doelpunten meepikte, onder andere in de memorabele 8-2 tegen Feyenoord in 1983. De verdediger Boeve had zelfs een spectaculaire passeerbeweging in huis. Maar een verdediger moet ook dienstbaar spelen, en dat is iets wat Boeve in zijn trainerstijd bij Ajax ook uitstraalt. Hij is tevreden met de positie in de luwte, ook omdat hij weet dat zijn bijdragen wezenlijk zijn. Bovendien is hij een van de weinigen in het huidige Ajax-gezelschap die weet wat het is om een Europa Cup te winnen (Europa Cup voor Bekerwinnaars, 1987). Misschien komt die ervaring nog eens van pas. Technische staf Leo van Veen had een jaar terug een van de moeilijkste opdrachten die er zijn: het opvolgen van een legende. Als hersteltrainer trad hij in de voetsporen van Bobby Haarms. De geboren Utrechter (6 juni 1946) is echter gepokt en gemazeld in de voetballerij en kweet zich met verve van zijn taak. Aan het einde van een lange, imposante actieve loopbaan kwam Van Veen in 1982 in Amsterdam terecht. Daar vervulde de geboren aanvaller in een jong Ajax-team de rol van geroutineerde verdediger. Van Veen speelde in achttien seizoenen bij DOS/FC Utrecht en één seizoen bij Ajax in totaal 491 competitiewedstrijden waarin hij 173 maal scoorde. Als trainer maakte hij vooral furore met RKC, waar met bescheiden middelen 'grootse' prestaties werden geleverd. Een terugkeer bij FC Utrecht was minder geslaagd, maar zijn vierde comeback (hij keerde ook nog twee keer terug bij RKC) lijkt beter uit te pakken. Via het Zuid- Afrikaanse Ajax (Cape Town) belandde Van Veen vorig seizoen, bijna twintig jaar na zijn eerste entree, weer in Amsterdam. En daar is hij medeverantwoordelijk voor de comebacks van anderen: geblesseerde Ajacieden. Daarnaast volgde hij met ingang van het huidige seizoen de naar FC Twente vertrokken lohn van 't Schip op als een van de assistent-trainers. AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002 17

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 17