HFC Haarlem Op 10 maart 2001 ondertekenden Arie van Eijden namens Ajax en Aad Goedhart namens Haarlem een overeenkomst, die de AFC en de HFC aan elkaar bindt in een samenwerkingsverband op technisch vlak. Het eerste elftal van Haarlem komt uit in de Toto-divisie, waardoor Ajax op verschillende niveaus spelers kan opleiden. 150 AJAX PRESENTATIEGIDS 2001 - 2002 Met Heini Otto, oud-jeugdtrainer van Ajax en vcgprmalig assistent van Morten Olsen, is Haarlem afgelopen seizoen overgeschakeld fop de speelwijgjjvan Aja» Spelers uit het ft weetic elftal varfAjaxj die weinig progressie f meer boeken, en jeugc^Bers van de Toekomst, kunnen daardoor bij Haarlem moeitelfBHfansluiting widen voor hun Iverdere ontplooiing in een stijl die een Ajacied op het lijf is geschreven. Haarlem krijgt door de samenwerking met Ajax de kans te putten uit een breder arsenaal spelers en zich daardoor als krachtige eerstedivisionist te profileren. Bovendien steunt Ajax Haarlem bij de scouting. In het voetspoor van trainer Heini Otto volgden aanvankelijk keeper Serge van den Ban en Mare Stuut, maar inmiddels hebben meer spelers de weg naar de Sportweg 8 in Haarlem gevonden: Serginho Green, Didi Longuet en Darl Douglas. Haarlem bestaat als club elf jaar langer dan Ajax: opgericht op 1 oktober 1889. Het stadion biedt plaats aan 3442 toeschouwers, van wie er 2250 op de Kick Smit-tribune kunnen zitten. Haarlem was één keer landskampioen, in 1946, en won twee keer de beker: in 1902 en 1912. In 1983 haalde Haarlem de tweede ronde van de strijd om de UEFA Cup, waarin het strandde op Spartak Moskou, dezelfde ploeg die Ajax in 1998 uit de halve finales van de UEFA Cup hield. Bestuur HFC Haarlem Voorzitter Technische zaken Penningmeester Secretaris Accommodatie-, publieks- en veiligheidszaken PR Commerciële zaken Opleiding betaald voetbal Ere-voorzitter A. Goedhart A. Goedhart J.A. v. d. Grift J.C. Souverein R. Ravestein J. Drieskens H. Pot J. Doornbos H. Hut Technische staf Trainer/coach Assistent-trainer Herstelcoördinatietrainer Keeperstrainer Heini Otto Rob Witschge René Wormhoudt Paul van der Meeren Selectie eerste elftal Sven Baas Serge van den Ban Hans Bond Michel van de Broek Darl Douglas Ronny van Es Serginho Green Dennis Groot Marnix van der Gun Kenny Heemskerk Rick Hooijboer Andre Kemper Rogier Koordes Martijn Lagendijk Didi Longuet Ronald Molenaar Paul Mulders Eric Piket Mare Stuut Gert Jan Tamerus Sijmen Tol Alpha Turay Spelers als Darl Douglas (op de foto in duel met Maxwell in een wedstrijd tegen Jong Ajax) kunnen zich bij Haarlem verder ontwikkelen. Met Heini Otto aan het roer is Haarlem afgelopen seizoen overgeschakeld op de speelwijze van Ajax. Foto's: Louis van de Vuurst

Presentatiegids (1987-2013) | 2001 | | pagina 150